Domácí

Uzavření popraskané D35 zahltilo Olomoucko a Přerovsko kolonami aut

Uzavření popraskané D35 zahltilo Olomoucko a Přerovsko kolonami aut

Zácpy začínají při sjezdech na objížďku i na vedlejší silnici mezi Přáslavicemi a Daskabátem. Kvůli neprůjezdné D35 se fronty vytvořily i v Přerově a na hlavním tahu do Olomouce.

Uzavírka dálnice D35 kvůli poškozenému povrchu potrvá několik dní. Na místě silničáři povrch dálnice  opravují a zjišťují, co deformaci způsobilo. (21. června 2021)
Vlivem vedra popraskala dálnice D35 u Olomouce. (19. června 2021)
Vlivem poškození komunikace zvlněním na D35 u obce Daskabát došlo k nehodě nákladního vozidla a čtyř osobních vozidel, celkově v péči záchranářů skončilo 10 lidí. (19. června 2021)
7 fotografií

Podle Ředitelství silnic a dálnic potrvá úplná uzavírka dálnice D35 kvůli opravě popraskaného úseku několik dní.

„Na obousměrné objížďce po silnici II/437 přes Daskabát vznikají kolony, prosíme o trpělivost. V místech nečekanıch poruch D35 hned začaly bezodkladné opravy včetně zjišťování příčin deformací,“ uvedli silničáři na svém webu.

Značená objížďka přes Daskabát a Velkı Újezd je náhradní trasou pro oba směry. „Aktuální informace o situaci poskytne bezplatná telefonní linka 800 280 281 nebo web Dopravniinfo.cz,“ uvedli silničáři.

Při sobotní nehodě čtyř osobních a jednoho nákladního auta se zranilo lehce osm lidí.

„Na 289. kilometru zastavila auta, která viděla zvlněnou dálnici. Poslední vozidlo si nevšimlo a narazilo do nich, tak vznikla řetězová nehoda,“ popsal olomouckı policejní mluvčí Libor Hejtman.

Policisté, kteří na případu pracovali, už vyšetřování ukončili.

„Za viníka označili řidičku, které na místě uložili maximální možnou pokutu dva tisíce korun,“ informoval mluvčí.

„Doprava v okolí uzavřené dálnice je strašně vytížená a budou se tam tvořit kolony, takže vyzıváme řidiče, aby se tomuto úseku vyhnuli, jinak musejí počítat se zdržením,“ podotkl Hejtman.