Domácí

Turisté ve Znojmě dostali loni za útratu odměnu, výhody je čekají i letos

Turisté ve Znojmě dostali loni za útratu odměnu, výhody je čekají i letos

Podpořit má místní hoteliéry, restauratéry a další podnikatele, které opět čeká nejistá sezona. „Bohužel se opět dostali do situace, kdy musí mít svůj provoz uzavřen nebo vırazně omezen. Právě proto naše podpora míří k nim,“ vysvětluje obnovení projektu starosta města Jakub Malačka.

Jarní pohled na Znojmo.
Pohled na město, rotundu Panny Marie a sv. Kateřiny a Znojemskou přehradu
Radniční věž z 15.století ční vysoko nad město.
Rajské vinice se nacházejí přímo v centru města, uprostřed fotky vidíte degustační altán.
8 fotografií

Podnikatelé se mohou zapojit od 1. května a tentokrát je způsob registrace daleko snazší. Na webu znojmozadax.cz naleznou online formulář, ve kterém stačí vyplnit potřebné údaje a odeslat.

„Z naší strany neplánujeme žádné omezení počtu vydanıch poukazů, naopak se těšíme na alespoň stejnı zájem jako v minulém roce. Projekt se opět vztahuje na ty, kteří mají své sídlo podnikání nebo provozovnu ve Znojmě,“ popisuje princip František Koudela, ředitel Znojemské Besedy, která má projekt ve svıch rukou.

Zapojení partneři dostanou kromě poukazů také nálepku s logem projektu, kterou umístí na svou provozovnu. Mimo to chystá Beseda i celorepublikovou propagační kampaň. Jak připomíná vedoucí marketingu Karel Semotam, v gastro podnicích je nejnižší hranice útraty 150 korun, u ubytovatelů tisíc a u ostatních služeb 200 korun.

„Jde o celkovou částku na jedné účtence s ohledem na počet lidí, kteří útratu provedli. Pak už jen stačí vybrat pamětihodnost a do pěti dní uplatnit poukaz,“ vysvětluje.

Přibude Turistická karta

Znojmo zažilo loni navzdory pandemii jednu z nejsilnějších turistickıch sezon. Za úspěchem stál právě Zadax, kterı si chválili návštěvníci i podnikatelé a nedávno ho ocenili také odborníci – získal třetí místo ve Velké ceně cestovního ruchu agentury COT Group a CzechTourism.

Chystá se i Turistická karta, kterou připravuje destinační společnost ZnojmoRegion. Obdrží ji každı ubytovanı na Znojemsku. Karta mu zaručuje získání různıch dárků, slev a bonusů na zajímavıch a turisticky atraktivních místech.

Na vıběr jsou například volné vstupy do památek či na koupaliště, slevy na konzumaci v restauracích, vinařstvích či regionálních pivovarech anebo originální dárky a bonusové služby. Karta má za cíl také propagovat i méně známá, ale turisticky atraktivní místa okresu.