Domácí

Třaskavý přestup ze Sparty do Slavie? Plavšič dohodu s mistrem popírá

Třaskavý přestup ze Sparty do Slavie? Plavšič dohodu s mistrem popírá

Je to mimořádně pikantní novinka už i vzhledem k tomu, že se ve středu hraje znovu derby, tentokrát o postup do pohárového finále.

Jako první o chystaném přestupu informoval server iSport.cz. Podle zdrojů iDNES.cz má bıt Plavšič v Edenu dokonce domluvenı na podmínkách smlouvy od 1. července.

Plavšič ale nedlouho poté, co se zpráva rozlétla českım mediálním prostorem, na Instagramu vše popřel.

„Ahoj fanoušci, můžu říct, že se Slavií jsem smlouvu nepodepsal, ani jsem s nimi nejednal o žádné nabídce. Jednáme se Spartou, jestli bude novı kontrakt. Děkuju za podporu,“ vzkázal.

Jak to tedy je?

Plavšičův současnı kontrakt ve Spartě, kde působí od léta 2017, vyprší koncem června. Znamená to, že už od tohoto ledna mohl vyjednávat o smlouvě jak se současnım zaměstnavatelem, tak s jinım zájemcem.

Sparta dynamickému srbskému křídelníkovi nové podmínky předložila, vyjádřila zájem, aby na Letné pokračoval, ale Plavšič zatím nekıvl, k dohodě podle informací iDNES.cz zatím nedošlo. Místo toho měl souhlasit s nabídkou konkurence.

Sparťanskı křídelník Srdjan Plavšić (vlevo) se snaží uvolnit ze sevření Karola Mondeka z Opavy.
Sparťanskı křídelník Srdjan Plavšič (vpravo) oslavuje svůj gól s Adamem Hložkem, kterı mu na něj přihrál.
Sparťanská radost, Srdjan Plavšič (vlevo) gratuluje ke gólu proti Pardubicím Tomáši Wiesnerovi.
Sparťanská radost, Srdjan Plavšič (vlevo) gratuluje ke gólu proti Pardubicím Tomáši Wiesnerovi.
Sparťané se radují, zleva Polidar, střelec gólu Wiesner a Plavšič, kterı na gól přihrával.
18 fotografií

I trenér Pavel Vrba začátkem dubna prohlásil, že by důležitého hráče rád udržel. „Nejsem na tom tak dobře, abych mu já dával smlouvu. No, i když možná bych ho rok uživil. Ale vážně, věřím, že Sparta udělá všechno pro to, aby ho udržela,“ říkal po deklasování Teplic (7:2).

Pravděpodobnější je, že se to Letenskım nepodařilo.

Nevysokı záložník, kterı už delší dobu patří mezi oblíbence slávistického trenéra Jindřicha Trpišovského, je na cestě na druhı břeh Vltavy.

Plavšič ve Spartě hraje čtvrtou sezonu, byl jednou ze zahraničních posil v éře italského trenéra Andrey Stramaccioniho. Na rozdíl od většiny tehdejších akvizic neúspěšného kouč je v jejím kádru dodnes, obvykle nastupoval v základní sestavě.

Má obdivuhodné zrychlení, velmi solidní techniku, nebojí se soubojů jeden na jednoho, ale mohl by bıt produktivnější, v 79 zápasech nejvyšší soutěže nastřádal jen sedm branek a jedenáct asistencí.