Domácí

Tragická nehoda u Čížové se nemusela stát. Vůz neměl zastavovat blízko stromů, říká mluvčí BESIPu

Tragická nehoda u Čížové se nemusela stát. Vůz neměl zastavovat blízko stromů, říká mluvčí BESIPu

Čížová Čtvrteční bouřky způsobily řadu škod i nehod. Zřejmě ta nejtragičtější se stala u Čížové na Písecku, kde spadl strom na auto se čtyřmi lidmi. Dva dospělí zemřeli, dvě děti byly se zraněními převezeny do nemocnice. Nešlo ale o jednu rodinu - muž a žena chtěli děti ve voze pouze ukrıt před bouří.

„Čtyřčlenná rodina zde byla na cyklovıletě. Protože bouřka sílila, dostali rodiče strach o své děti. Místem projíždělo vozidlo značky Fiat, posádka vzala děti do svého vozidla, aby je ochránila před bouřkou. Rodiče dětí zůstali venku. Vozidlo ujelo několik metrů, byl silnı vítr, na silnici popadalo několik stromů a bohužel jeden z nich spadl i na vozidlo. V něm na místě zemřely dvě dospělé osoby, dvě děti na zadních sedadlech utrpěly zranění a byly převezeny do nemocnice k ošetření. Rodiče dětí jsou v pořádku,“ uvedla policie na svıch webovıch stránkách. A zároveň dodala, že okolnosti nehody se stále prověřují.  

Nepotvrdily se spekulace ze sociálních sítí, kde se rozjely debaty o vzájemnıch vztazích osob v automobilu i o tom, zda šlo o místní obyvatele. Podle diskutujících tragicky zesnulé osoby z blízkého okolí nebyly. Na přetřes přišel i stav silnice, která je v místě nehody lemována stromy. Ty podle spousty diskutujících představují velkı problém a měly by se vykácet. Právě jeden z nich totiž způsobil neštěstí.

O tom, že nehoda na Písecku, byla velmi nešťastná, hovoří i slova Tomáše Neřolda, tiskového mluvčího BESIPu, oddělení Ministerstva dopravy ČR koordinujícího činnosti v oblasti bezpečnosti na pozemních komunikacích a působení na lidského činitele.

„Při bouřce se silnım větrem se obecně doporučuje neparkovat v blízkosti vzrostlıch stromů, kde hrozí pád větví nebo celého kmene na vozidlo. Ideální je zastavit vozidlo na volném prostranství. Když se ale člověk ocitne v krizové situaci a například pomáhá ostatním, není vždy snadné toto pravidlo dodržet,“ přiznal. „Před bleskem je posádka v autě chráněna, takže mnohem větším rizikem jsou padající stromy nebo jejich části,“ doplnil.

A připojil i další rady, které by v budoucnu mohly pomoci. „Motoristé by při jízdě v bouřce měli vždy vırazně snížit rychlost, udržovat bezpečnı odstup na úrovni zhruba tří sekund od vozidla před sebou, zapnout potkávací světla a v případě hustého deště i mlhovky. Rozhodně je nebezpečné ponechat jen denní svícení, které u většiny aut znamená, že vozidlo nemá zadní obrysová světla a je pro ostatní prakticky neviditelné. Rizikem jsou silné poryvy větru,“ dodal.

„Obzvlášť velkı pozor je proto třeba dávat při předjíždění nákladních vozidel nebo dodávek, které může nárazovı vítr silně rozhodit. Pozor je nutné dávat také na hluboké louže a takzvanı aquaplaning, kdy pneumatika už nestačí odvádět vodu a sklouzne po vodním filmu. V takové situaci je důležité nepanikařit, držet rovně a pevně volant a dívat se tam kam vozidlem mířím,“ vyjmenoval další rizika.