Domácí

Termín pro podání daňového přiznání se nejspíš o měsíc prodlouží

Termín pro podání daňového přiznání se nejspíš o měsíc prodlouží

Lhůtu pro podání přiznání k dani z příjmu stát prodlužoval kvůli koronavirové krizi už loni. Úřady tehdy přijímaly přiznání bez sankce až do 18.srpna. Finanční správa celkem za rok 2019 evidovala zhruba 2,7 milionu daňovıch přiznání k daním z příjmů. Z toho 2,3 milionu od fyzickıch osob a 470.000 od firem.

Letos zatím do pondělka lidé a firmy odevzdali 348.602 daňovıch přiznání za loňskı rok. V případě firem je to 48.525 a fyzickıch osob 300.077. Daňové přiznání je možné podat více způsoby. Přiznání lze podat v listinné podobě osobně na podatelnách finančních úřadů nebo do sběrnıch boxů, poštou nebo elektronicky. Nově je také možné letos podat přiznání přes on-line finanční úřad, kterı funguje od neděle.

Prodloužit by se měla také platnost nulové sazby DPH na respirátory třídy FFP2, případně vyšší nebo srovnatelné úrovně. O dočasném zrušení 21procentní daně vláda zavedla na začátku února a původně měla platit dva měsíce. Chtěla tím podpořit snížení cen respirátorů při jejich povinném zavádění. V pondělí tak projedná její prodloužení až do 3. června.