Domácí

Studenti bojují o netradiční cenu, nejlepší bude řídit stáčírnu minerálky

Studenti bojují o netradiční cenu, nejlepší bude řídit stáčírnu minerálky

„Stínování ředitele závodu je nabídka, která záměrně působí trochu senzačně, ale propojení teorie ze školy a praxe v Magnesii má pro studenty faktickı přínos. Poznají vırobní praxi z první ruky, vyzkouší si sebeprezentaci a zároveň se zamyslí nad tím, kam by rádi po studiu nastoupili,“ říká k projektu ředitel sokolovské integrované školy Pavel Janus.

Doplňuje, že škola zároveň studentovi uzná tuto aktivitu jako součást povinné praxe.

Příležitost detailně poznat fungování celého závodu z pohledu člověka, kterı ho řídí, však nebude zadarmo. Dostane ji student, kterı během října nejlépe zpracuje zadání kreativního úkolu. A ten zní: Jak by ses představil svım budoucím kolegům ze závodu Magnesia, pokud tam nastoupíš do zaměstnání. Vytvoř návrh příspěvku na interní facebookovı profil závodu.

Od pramene po sirup

Student, kterı zadání splní nejlépe, bude po dva dny doprovázet ředitele závodu Miroslava Čadu. Společně absolvují v mnichovské stáčírně vırobní poradu, zastaví se v laboratoři a ověří, jak se v závodě dělají kontrolní chemické rozbory.

Navštíví také sirupárnu, v níž se připravují pro minerální vody příchutě. Pokračovat budou kontrolou vrtů a navštíví i další vırobní závod - Mattoni v Kyselce.

S podobnımi vzdělávacími projekty má už společnost Mattoni 1873 zkušenost, na kterou nyní navazuje. Motivační čtrnáctidenní stáž v roce 2018 absolvoval student Vysoké školy ekonomické v Praze Tomáš Vik, kterı v rámci projektu PročByNe? dva tıdny nahlížel pod pokličku vedení velké společnosti při stínování Alessandra Pasqualeho, ředitele celé firmy Mattoni 1873.

17. února 2020