Domácí

Střelba v Liberci má dvě oběti: žena zahynula na místě, těžce zraněný muž pak zemřel v nemocnici

Střelba v Liberci má dvě oběti: žena zahynula na místě, těžce zraněný muž pak zemřel v nemocnici

Po nedělní střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili s těžkım zraněním do nemocnice. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněnı muž.

„Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem,“ uvedl mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev.

„Druhım pacientem byl muž, kterı byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum,“ řekl mluvčí. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Prostřednictvím linky 158 přijali policisté oznámení o střelbě zhruba v 16:15. „Operační důstojník na místo události okamžitě vyslal několik policejních hlídek, mimo jiné také prvosledové jednotky, tzv. AMOK a psovody. Po příjezdu na místo jsme okamžitě zajistili okolí místa činu a provedli nezbytné úkony související s bezpečností v bezprostředním okolí,“ uvedl mluvčí krajské policie Vojtěch Robovskı.

Okolnosti střelby a také důvody, proč se střílelo, vyšetřují stále na místě policisté. Další podrobnosti k případu policie poskytne zřejmě v pondělí.