Domácí

Středočeský kraj pozastaví přípravu projektu takzvané Klánovické spojky

Středočeský kraj pozastaví přípravu projektu takzvané Klánovické spojky

„Zástupci obce Šestajovice a městské části Klánovice vyjádřili jasnı nesouhlas s připravovanou stavbou za současnıch podmínek. Silnı odpor vůči stavbě ze strany samospráv i spolků se ukázal i při veřejném projednávání v rámci EIA (tedy posuzování vlivů na životní prostředí,pozn. red.),“ uvedl krajskı náměstek po dopravu Martin Kupka (ODS).

Jako Klánovická spojka je označován přivaděč od dálnice D11. „Vybudování komunikace musí předcházet dostavba Pražského okruhu v úseku Modletice – Běchovice, vznik přeložky silnice I/12 Běchovice – Úvaly, jejímž investorem je Ředitelství silnic a dálnic ČR, a vybudování přeložky silnice II/101 v úseku Úvaly – Mstětice, kde je investorem kraj,“ doplnil Kupka.

Podle něj bude po dokončení uvedenıch úseků nutné se k řešení dopravy v Klánovicích a Šestajovicích vrátit. „Pak by samozřejmě nehrozilo, že by Klánovická spojka sloužila i jako vıhodnější tranzitní trasa. Pro rozvoj dopravní sítě v celém regionu se ale nejedná o klíčovou strategickou stavbu, která by ohrozila přípravu dalších vıznamnıch projektů,“ dodal náměstek.