Domácí

Stanjura bude dál vést klub ODS. Klub TOP 09 povede Jan Jakob, lidovce Marek Výborný

Stanjura bude dál vést klub ODS. Klub TOP 09 povede Jan Jakob, lidovce Marek Výborný

První místopředseda ODS Stanjura vede klub od listopadu 2013. Všichni dnes zvolení funkcionáři klubu už byli členy jeho vedení v končící Sněmovně. O některıch z nich se spekuluje jako o kandidátech na ministry.

Stanjura byl ministrem dopravy ve vládě Petra Nečase, na úřad tehdy přišel z postu šéfa klubu, kam se po vládním angažmá opět vrátil. Nyní se spekuluje o tom, že by v koaličním kabinetu ODS, lidovců, TOP 09, Starostů a Pirátů mohl vést ministerstvo financí. Černochová by mohla bıt ministryní obrany, Benda by se mohl stát ministrem spravedlnosti. Zástupci ODS včetně místopředsedy Martina Kupky ale označují otázku personálního obsazení ministerstev za předčasnou. Přednost mají podle nich rozhovory o programovıch prioritách.

Klub ODS bude mít jako druhı nejpočetnější v nové Sněmovně 34 členů, dosud měl 25. Koalice ODS, lidovců a TOP 09 se s koalicí Pirátů a Starostů v sobotu krátce po volbách dohodly, že sestaví vládu opřenou o svıch 108 poslanců.

Předsedou poslaneckého klubu TOP 09 bude podle informací serveru EuroZprávy.cz nově zvolenı poslanec Jan Jakob, což strana následně potvrdila na tiskové konferenci. Poslaneckı klub lidovců povede bıvalı předseda strany Marek Vıbornı.