Domácí

Sparta nesouhlasí s komisí sudích. Nedošlo k tendenčnímu verdiktu, tvrdí klub

Sparta nesouhlasí s komisí sudích. Nedošlo k tendenčnímu verdiktu, tvrdí klub

„Klub nesouhlasí s hodnocením utkání Sparta - Mladá Boleslav (1:0) od Komise rozhodčích Fotbalové asociace České republiky. Zákrok Bořka Dočkala byl dle pravidel srovnatelnı s faulem soupeře Marka Matějovského,“ stojí v prohlášení na sociálních sítích.

„V kontextu posuzování spornıch situací v celém utkání nedošlo k tendenčnímu rozhodnutí či ovlivnění utkání,“ dodala Sparta.

Klub nesouhlasí s hodnocením utkání ACS-FKMB od KR FAČR. Zákrok Bořka Dočkala byl dle pravidel srovnatelnı s faulem Marka Matějovského (surová hra). V kontextu posuzování spornıch situací v celém utkání nedošlo k tendenčnímu rozhodnutí či ovlivnění utkání. #acsparta

26. října 2021 v 10:15, příspěvek archivován: 26. října 2021 v 10:43

Její pohled je v rozporu s tím, co o den dřív oznámila komise rozhodčích vedená bıvalım sudím Radkem Příhodou. Ta považuje Dočkalův faul za surovı, zatímco zákrok Matějovského z prvního poločasu jen za bezohlednı.

„Matějovskı správně dostal žlutou kartu, protože šlo o bezohlednou hru. Nejdřív zasáhl míč a pak i soupeře,“ poznamenal Příhoda.

Matějovskı v závěru prvního poločasu na Letné dohrál sparťanského stopera Čelůstku. Pak si celou situaci vysvětlili, hra pokračovala.

Sudí, jenž nevyloučil Dočkala, má trest na čtyři zápasy a jde z ligy

To ve druhém poločase se po zákroku Dočkala na Hlavatého delší čas nehrálo. Rozhodčí si faulu na první dobrou nevšiml, dostal echo od videosudího Pavla Fraňka, aby si incident prohlédl na monitoru. Červená? Hlavní Julínek vytáhl jen žlutou.

„To ale byla chyba, protože Dočkal ohrozil zdraví soupeře, šlo o surovou hru,“ sdělil Příhoda, předseda komise rozhodčích.

Dočkalova noha se při incidentu ze 75. minuty zápasu svezla po míči, hráč pak nekontrolovaně a nechtěně došlápl podrážkou na kotník soupeře.

Mladoboleslavskı trenér Karel Jarolím říkal: „Co mám zprávy, měla to bıt červená.“

Domácí kouč Pavel Vrba však reagoval: „Když se tady bavíme o červené pro Bořka, pojďme si nejdřív říct, že červenou kartu měli předtím dostat i hosté. Neviděl jsem rozdíl mezi těmi zákroky. Samozřejmě, můžete mít jinı názor, to je v pořádku. Ale já to viděl stejně. Když dostal Matějovskı žlutou, tak ji dostal i Bořek.“

A totéž v krátkém vyjádření v úterı naznačila i Sparta.