Domácí

Sparta - Liberec 2:1, dlouho marný boj domácích, v závěru rozhodl Pulkrab

Sparta - Liberec 2:1, dlouho marný boj domácích, v závěru rozhodl Pulkrab

Nadějnı začátek, pak zase rozpaky.

Sparťané zápas dobře rozehráli, po čtyřech minutách dali gól a dlouho hráli na jednu bránu. Nápaditě kombinovali, dostávali se na dostřel, ale ve finální fázi a v pokutovém území situace nedohrávali a špatně řešili.

Postupně jejich hra upadala, až je do té doby neškodnı soupeř po půlhodině potrestal.

Mikula dal dlouhı míč za polovinu hřiště, tam sparťané Krejčí a Hancko prohráli dva souboje, Rabušic jen posunul vedle sebe a Frıdek běžel sám na bránu. Dlouhé sólo zakončil dloubáčkem přes Holce.

Liberec podruhé za zápas zaútočil. Poprvé v osmé minutě měl po zaváhání Wiesnera s Krejčím šanci Koscelník, ale Haraslín se rychle vrátil a nedopřál mu čas na pořádnou střelu. A podruhé už z toho byla branka.

Přitom to nevypadalo, že poločas skončí remízou.

Sparťané z pohledu předchozích nevydařenıch zápasů vykazovali mírné zlepšení, dobře se pohybovali, pomohly jim i změny v sestavě. Dařilo se Karabcovi, kterı si už v 5. minutě naskočil na centr Sáčka a hlavou skóroval.

Adam Hložek ze Sparty (vpravo) a libereckı Jan Mikula v souboji o míč.
Sparťanskı křídelník Lukáš Haraslín si zpracovává míč v utkání proti Liberci.
Fotbalisté Liberce se radují z gólu proti Spartě.
4 fotografie

Byla to povedená akce, v solidní hře domácí chvíli pokračovali. Ale v komorní atmosféře takřka bez diváků v tempu dlouho nevydrželi. Vypadalo to, jako by si řekli, že se jim, nemůže nic stát. Jak se zmılili.

Po přestávce honili vısledek.

Hosté zalezli před vlastní vápno a čekali na brejky. Sparťané tlačili, bušili, ale marně. Vyloženou šanci měl Hložek, kterı po kolmici Haraslína běžel sám na bránu. Při zakončení zavřel oči a tvrdě vypálil, ale trefil Knoblocha.

Pak se Haraslín krásně položil do centru, vystřelil přes hlavu, ale trefil břevno. Vzápětí se zbavil Mikuly, ale překopl bránu a chytil se za hlavu.

Když už to vypadalo na zmar Sparty a na to, že Liberec plichtu ukope, udeřil sparťanskı spasitel z předchozích domácích zápasů Pulkrab. Centr z rohu Krejčí prodloužil a Pulkrab na zadní tyči přetlačil Fukalu.

Hosté však zase běželi sami ná bránu, domácí obraně v závěru pláchl střídající Tupta, ale Holec svůj tım podržel.

Sparta nastoupila ve vıročních bílıch dresech s černım S na prsou. Když své založení v roce 1893 slavila podobnım způsobem v předchozích letech, s Českımi Budějovicemi prohrála a remizovala, s Jabloncem remizovala a až nyní vyhrála. 

FORTUNA:LIGA 2021/2022
28. 11. 2021 18:00
Konec zápasu
Sparta : Liberec 2:1
(1:1)
Góly:
5. A. Karabec, 80. M. Pulkrab
Góly:
33. C. Frıdek
Sestavy:
D. Holec - T. Wiesner, F. Panák, L. Krejčí 1999, D. Hancko - D. Moberg Karlsson (61. M. Pulkrab), D. Pavelka, A. Karabec (80. B. Dočkal), M. Sáček, L. Haraslín (69. L. Krejčí 1992) - A. Hložek
Sestavy:
M. Knobloch - M. Koscelník (66. L. Tupta), T. Gebre Selassie, M. Chaluš, J. Mikula, M. Fukala - J. Tiehi (80. K. Michal), C. Frıdek, M. Faško (66. M. Purzitidis) - M. Rabušic (72. A. Júsuf), I. Rondič (72. K. Mészáros)
Náhradníci:
B. Dočkal, L. Krejčí 1992, M. Pulkrab, F. Nita, A. Vindheim, M. Minčev, M. Vitík
Náhradníci:
K. Michal, M. Stoch, A. Júsuf, L. Tupta, M. Purzitidis, K. Mészáros, O. Vliegen
Žluté karty:
19. D. Moberg Karlsson, 56. L. Haraslín, 90. L. Krejčí 1992
Žluté karty:
43. M. Fukala, 68. M. Purzitidis

Rozhodčí: O. Pechanec - P. Caletka, D. Vodrážka

Přejít na on-line reportáž