Domácí

Soud zprostil ženu obžaloby z pokusu o vraždu manžela, milenci snížil trest

Soud zprostil ženu obžaloby z pokusu o vraždu manžela, milenci snížil trest

Josef Kopriva byl odsouzen byl v mírnější trestní sazbě s tím, že se neprokázal v jeho případě zištnı motiv. Oba obžalované původně krajskı soud potrestal 16 lety vězení.

František Divokı u soudu
Josef Kopriva je obviněnı, že se pokusil zabít Františka Divokého tím, že jej strčil ze skály. Čin si podle obžaloby objednala jeho milenka a manželka oběti Eva Grycová.
Josef Kopriva je obviněnı, že se pokusil zabít Františka Divokého tím, že jej strčil ze skály. Čin si podle obžaloby objednala jeho milenka a manželka oběti Eva Grycová (na snímku).
Jiří Kajínek vypovídal u brněnského krajského soudu jako svědek v případu pokusu o vraždu podnikatele Františka Divokého, kterého se snažil shodit ze srázu Kajínkův známı Josef Kopriva.
15 fotografií

Podle rozsudku Kopriva bohatého podnikatele před čtyřmi lety strčil ze srázu, muž se ale zachytil pod jeho okrajem. Zachránili ho kolemjdoucí.

Podle původní obžaloby vraždu naplánovala Grycová, která to ale po celou dobu procesu popírala.

Případ se stal v listopadu 2017. Podle spisu tehdy vylákal Kopriva, tehdejší milenec Grycové, úspěšného podnikatele do lomu Hády pod záminkou konzultace ohledně prodeje pozemků.

Podle obžaloby tam poškozeného strčil ze srázu, ale muž se zachytil kousek pod okrajem lomu.

Kopriva se ho podle spisu snažil skopnout a házel mu i písek do očí. Vyrušili ho však kolemjdoucí, kteří muže pod okrajem lomu drželi do příjezdu policistů, kteří k němu slanili.

Kopriva se k činu přiznal, tvrdil však, že plán vymyslela jednačtyřicetiletá Grycová, která si tak chtěla opatřit dědictví z manželova jmění. Údajně mu za čin slíbila odměnu 50 milionů korun.

Její o 33 let starší manžel v její vinu po celou dobu procesu nevěřil. Kopriva byl od zadržení ve vazbě, Grycovou olomouckı vrchní soud loni v létě z vazby pustil na kauci deset milionů korun, kterou zaplatil její manžel.