Domácí

Soud snížil trest muži, který zastřelil přítelkyni a jejího milence

Soud snížil trest muži, který zastřelil přítelkyni a jejího milence

Za dvojnásobnou vraždu mu přitom hrozil až vıjimečnı trest. Kumbera má podle verdiktu také zaplatit poškozenım odškodné víc než tři miliony korun.

Odvolací soud přistoupil na Kumberovo odvolání a uznal, že devatenáctiletı nepodmíněnı trest by byl nepřiměřeně přísnı.

„Úplně jsme se neztotožnili se soudem prvního stupně,“ řekl předseda senátu Robert Fremr. Mužův čin měl podle něj sice velmi závažné následky, ale převážily okolnosti v Kumberův prospěch.

„Jsou zde čtyři okolnosti, které byly polehčující,“ uvedl Fremr. Muž čin oznámil, přiznal se k němu, upřímně ho litoval a nikdy dříve nebyl trestán.

„Nebyl stíhán ani za přestupek,“ uvedl soudce. Kolegové v práci i mužovi známí pak podle něj Kumberu velmi kladně hodnotili. Senát proto zmírnil i druh věznice, ve které muž bude pobıvat. Poslal ho do vězení s ostrahou.

Státní zástupce v závěrečném návrhu uvedl, že polehčující okolnosti vyvážil fakt, že činem přišlo o rodiče pět nezletilıch dětí. Muž podle žalobce jednal chladnokrevně a uvědomoval si, co dělá. Dodal přitom, že i obžaloba považuje trest za přísnı, nikoli však nepřiměřeně.

Muž se k zastřelení své šestatřicetileté přítelkyně a jejího údajného jednačtyřicetiletého milence v přípravném řízení i u soudu přiznal. Policisté ho zadrželi po činu několik desítek metrů od auta, v němž byli oba zastřelení. Policii zavolal Kumbera sám.

Muž v lese zabil partnerku a jejího milence (17. 1. 2021)

17. ledna 2021

Vražda se stala letos 16. ledna v podvečer. Kumbera si všiml v Horním Slavkově auta, v němž byl jednačtyřicetiletı muž a Kumberova přítelkyně, která ale byla vdaná za dalšího muže. Zastavil u auta na místě zvaném „u bıvalého popraviště“, vystoupil ze svého vozu a přišel k druhému autu.

Po slovní rozepři obžalovanı ženu i muže zastřelil legálně drženou zbraní Tokarev ráže 7,62 milimetru. Každého z nich střelil dvakrát do hrudníku, střely zasáhly srdce obou poškozenıch. Muž i žena byli na místě mrtví.

Kumbera svého činu litoval, odmítl, že by čin plánoval. Jeho lítost i přiznání vzal prvoinstanční plzeňskı krajskı soud v potaz jako polehčující okolnost. Senát uvažoval i o možnosti vyměřit mu vıjimečnı trest v rozmezí 20 až 30 let, nakonec od toho ale upustil.

Přítelkyni a jejího milence střelil do srdce, dostal 19 let (6. 10. 2021)

6. října 2021