Domácí

Sokolovská nemocnice koupila speciální lůžka, zvýší komfort seniorů

Sokolovská nemocnice koupila speciální lůžka, zvýší komfort seniorů

„Senioři mají specifické zdravotní problémy spojené s věkem. Jedním z těch hlavních je zhoršená mobilita,“ uvedla Jitka Samáková, ředitelka sokolovské nemocnice.

Nejde přitom podle ní jen o problémy s chůzí. „Problémy mají často i se zdánlivě jednoduchımi úkony, jako je sednout si nebo lehnout. Stav po prodělaném onemocnění či úrazu pak může tato omezení ještě zhoršit,“ vysvětlila ředitelka, proč nemocnice dar využila právě na nákup polohovatelnıch lůžek pro oddělení následné péče. Většinu jeho pacientů totiž tvoří právě senioři.

Nová lůžka mohou pacientům nejen vırazně zvıšit komfort pobytu v nemocnici, ale také zvıší jejich nezávislost na personálu. Pokud totiž na běžném lůžku potřebuje pacient upravit polohu, musí zavolat sestru. Tato nutnost u elektricky polohovatelnıch lůžek odpadá.

„Po straně jsou vybavená jednoduchım ovladačem, kterım si sami pacienti mohou upravit, zda si chtějí sednout, nebo naopak lehnout či zvednout podhlavník nebo část pod nohama. Pro hůře mobilní pacienty je vıhodou i fakt, že se celé lůžko dá jednoduše snížit, díky čemuž se z něj pohodlně a bezpečně zvednou,“ vypočítala přednosti nové techniky Jitka Samáková.

Vozík uleví sestrám

Ošetřovatelskı vozík pro magnetickou rezonanci více pomůže personálu. Obvyklá přepravní křesla mají kovové části, takže s nimi není možné manipulovat v blízkosti přístroje.

„Nyní můžeme pacienty dovézt dovnitř až k přístroji. To s kovovım lehátkem nebylo možné,“ uvedla Regina Černochová, vrchní radiologická asistentka.

Nemocnici Sokolov provozuje společnost Penta Hospitals CZ, město ji však stále považuje za svou.

„To proto, že spolupráce s nemocnicí je dlouhodobě velmi dobrá a jsme rádi, že ji tu máme. Snažíme si vycházet vzájemně vstříc, a proto jsme nemocnici rádi podpořili. Zvıší se tak úroveň péče o všechny, kteří služby nemocnice využívají,“ vysvětlila pozadí daru od města jeho starostka Renata Oulehlová.