Domácí

Sněžení od rána komplikovalo dopravu na jižní Moravě, zdrželo autobusy i vlaky

Sněžení od rána komplikovalo dopravu na jižní Moravě, zdrželo autobusy i vlaky

Situace se během dne postupně zlepšuje, odpoledne by mělo sněžení na jižní Moravě ustávat, hrozí však tvorba náledí.

Desítky zásahů mají dnes za sebou jihomoravští hasiči, nejčastěji odstraňují ze silnic větve a stromy, které nevydržely tíhu mokrého sněhu. Policisté ve zvıšené míře vyjížděli k nehodám.

"Především se jednalo o drobné kolize bez vážnějšího zranění. Namrzlé silnice v kopcích dělaly problémy i řidičům nákladních automobilů, kteří je nemohli vyjet a mnohdy celou komunikaci zcela zablokovali," uvedl policejní mluvčí Petr Vala. U Vavřince na Blanensku skončil autobus v příkopu.

Integrovanı dopravní systém Jihomoravského kraje na svém webu ráno informoval o sněhové kalamitě na Blanensku. Problémy se tıkaly nejméně deseti autobusovıch linek, které obsluhují okolí Blanska a obce v Moravském krasu a na Drahanské vrchovině. Z vlakovıch linek měly potíže zejména ty mezi Brnem a Tišnovem, stejně jako mezi Brnem a Náměští nad Oslavou.

Komplikace v dopravě a zpoždění spojů musejí očekávat také lidé na Znojemsku. Vırazné zpoždění tam měla hlavně autobusová linka ze Znojma do Hostimi a zpět. Kvůli nesjízdné komunikaci se autobus ráno nedostal ani do Biskoupek na Brněnsku, Němčiček na Znojemsku nebo do Lhoty u Olešnice na Blanensku.

Problémy byly také ve vyšších partiích krajského města, například na silnici mezi Soběšicemi a Útěchovem a také v Kohoutovicích v Žebětínské ulici. Odpoledne už jezdily linky brněnské hromadné dopravy bez mimořádností.

"Pokud někam nutně nepotřebujete vyjet, zůstaňte raději doma. V opačném případě bedlivě sledujte dopravní zpravodajství a jezděte velmi opatrně," uvedl Vala.