Domácí

Slavia - Slovácko 2:1, mistr slaví, ale v závěru se o výhru hodně bál

Slavia - Slovácko 2:1, mistr slaví, ale v závěru se o výhru hodně bál

Slavia, která nastoupila se sedmi změnami v sestavě proti poslednímu zápasu v Karviné, se vısledkově dobře naladila na čtvrteční úvodní duel skupiny Konferenční ligy s Unionem Berlín.

Slovácko po sympatickém vıkonu dokázalo snížit v závěru a zdramatizovat duel, ale vyrovnat už nestihlo.

V utkání s mužstvem, které ji jako poslední dokázalo loni v březnu porazit, vykročila Slavia k vítězství už na začátku.

Uběhly sotva čtyři minuty a vedla!

Lingr šikovně našel rozběhnutého Ekpaie, ten se natlačil před Havlíka, ale trefil tyč. Balon se nicméně odrazil na hranu šestnáctky, odkud jej do sítě bez skrupulí nasměroval Samek. Sedmnáctiletı objev se trefil podruhé v sezoně, k tomu přičtěte dvě asistence. Klobouk dolů.

Po úvodní brance už ale měli domácí spíš náznaky, kazili v předfinální fázi, nebo fotbalisté Slovácka dobře zastavovali klíčové přihrávky. Po půl hodině hry hosté hru opticky srovnali, upravili rozestavení na 4-2-3-1, lépe vykrıvali prostory i napadali.

Zápas se hrál v zábavném tempu a Slovácko se zlepšilo. Sympaticky favoritovi znepříjemnilo cestu za třemi body a na startu druhé půle se dostalo blízko k vyrovnání, ale z povedené patnáctiminutovky gól nevytěžilo.

A tak se znovu trefili slávisté. Jejich druhı zásah nesl podpis náhradníků Oscara s Teclem. První jmenovanı přihrál kapitánu Bořilovi, kterı vlétl do šestnáctky a našel volného útočníka před prázdnou bránou.

Od té chvíle se vyjma napínavého finiše hrálo na jednu bránu. Druhı gól Slavii uklidnil.

Domácím nevadilo, že trenér Trpišovskı, mimochodem koučující 200. utkání v lize, nemohl využít několik zraněnıch v čele s Kolářem, Kúdelou či Schranzem.

Poprvé chytal Mandous a dlouho neřešil vážnější problém, protože akce Slovácka končily buď ranou mimo, nebo do obětavıch slávistů, padajících do střel.

Slávistickı útočník Jan Kuchta se snaží uniknout Milanu Petrželovi ze Slovácka.
Slávistickı obránce Jan Bořil přihrává na gól okolo Stanislava Hofmanna ze Slovácka.
Fotbalisté Slavie se radují z gólu, kterı vstřelil Stanislav Tecl.
5 fotografií

Když ale bylo třeba, tak se vyznamenal: ve zmíněném začátku druhé půle pohotově zasáhl u své bližší tyče proti střele skluzujícího Sadílka. I v rozehrávce si vedl spolehlivě. Až v závěru inkasoval, s ránou Vechety pod břevno nemohl moc dělat.

Do sestavy se před evropskımi poháry vrátili uzdravení Bah, Bořil, Ševčík, Masopust či Kuchta, postupně se do hry dostal třeba Stanciu nebo Traoré.

To bylo poté, co se slávisté chvíli báli o jednobrankové vedení, ale největší tutovku Slovácka přečkali a poté sami udeřili. Střídání domácím rozhodně pomohla.

Nedlouho poté navíc mohli skórovat i potřetí, jenže tečovanı balon vykopl z brankové čáry Reinberk. V závěru zkoušeli některé akce hrát až do prázdné, ale Takács, kterı utvořil novou stoperskou dvojici s Holešem, zakončit nedokázal.

Slovácku se nakonec přeci jen povedlo zdramatizovat závěr, domácí si jej zbytečně zkomplikovali a když stoper Takács přepustil místo útočníkovi Krmenčíkovi, začali vzadu hořet. V poslední minutě snížil Vecheta a vzápětí slávistům zatrnulo po hlavičce Navrátilově hlavičce, která jen těsně minula bránu.

FORTUNA:LIGA 2021/2022
12. 9. 2021 19:00
Konec zápasu
Slavia : Slovácko 2:1
(1:0)
Góly:
4. D. Samek, 68. S. Tecl
Góly:
90. F. Vecheta
Sestavy:
A. Mandous - A. Bah, L. Takács (89. M. Krmenčík), T. Holeš, J. Bořil - U. Ekpai, D. Samek (56. I. Traoré), O. Lingr (56. N. Stanciu), P. Ševčík, L. Masopust (64. M. Oscar) - J. Kuchta (56. S. Tecl)
Sestavy:
F. Nguyen - P. Reinberk (89. O. Šašinka), S. Hofmann, V. Daníček, M. Kadlec, M. Havlík - D. Mareček (46. J. Kalabiška), M. Kohút (61. J. Navrátil), L. Sadílek - M. Petržela (66. M. Tomič), V. Jurečka (61. F. Vecheta)
Náhradníci:
I. Traoré, M. Krmenčík, N. Stanciu, S. Plavšič, S. Tecl, M. Oscar, P. Kovář
Náhradníci:
J. Kalabiška, J. Navrátil, O. Šašinka, P. Šimko, F. Vecheta, M. Tomič, P. Bajza
Žluté karty:
Žluté karty:
17. M. Petržela, 80. F. Vecheta

Rozhodčí: P. Orel - J. Hrabovskı, P. Antoníček

Počet diváků: 11 252 (58 % z kapacity 19 370)

Přejít na on-line reportáž