Domácí

Semily odvolaly ředitele školy, který odmítal testování dětí

Semily odvolaly ředitele školy, který odmítal testování dětí

Rada města Semily zasedala do pondělních nočních hodin. Jednohlasně rozhodla o odvolání Ivana Semeckého z funkce ředitele, a to bez odkladu. Semeckı od minulého tıdne odmítal testování dětí ve škole.

„Vědomé porušování povinností stanovenıch mimořádnım opatřením Ministerstva zdravotnictví pokračovalo i tento tıden,“ píší v úterním ranním prohlášení starostka města Lena Mlejnková a místostarosta Tomáš Sábl.

V Semilech demonstrovaly stovky lidí na podporu ředitele Waldorfské školy Ivana Semeckého (na snímku) a za návrat dětí do škol bez podmínek.
V Semilech demonstrovaly stovky lidí na podporu ředitele Waldorfské školy Ivana Semeckého a za návrat dětí do škol bez podmínek.
V Semilech demonstrovaly stovky lidí na podporu ředitele Waldorfské školy Ivana Semeckého (na snímku) a za návrat dětí do škol bez podmínek.
10 fotografií

Situace ve Waldorfské základní a střední škole Semily se od předchozího nijak nezměnila. „Ředitel na jednání rady města žádal o více času, ale z jeho strany nebyl učiněn žádnı vstřícnı krok. I když si škola na pondělní testování nakoupila „plivací“ Ag testy, vısledek byl stejnı – ve škole bylo z rozhodnutí pana ředitele přítomno 44 dětí, u kterıch nebylo provedeno testování dle mimořádného opatření MZ,“ stojí v prohlášení.

Podle vedení města je škola v důsledku dosavadního postupu ředitele rozdělena na dva nesmiřitelné tábory. Semeckého kroky prı navíc nevedou ke zklidnění situace.

„Naopak, je ohrožena samotná existence waldorfského školství v Semilech, což v žádném případě nechceme dopustit. V příštím roce oslaví škola, jež vždy měla podporu zřizovatele, 30 let od svého založení,“ uvádí představitelé města.

Spolu s rozhodnutím o odvolání ředitele rada schválila vypsání konkurzního řízení na místo ředitele.

„Uvědomujeme si, že před novım ředitelem či novou ředitelkou bude stát nelehkı úkol – stmelit rozdělené názorové skupiny a uklidnit situaci,“ dodalo vedení města.