Domácí

S čerstvým řidičákem se řítil obcí 186 km/h. Jedu pro tátu, řekl hlídce

S čerstvým řidičákem se řítil obcí 186 km/h. Jedu pro tátu, řekl hlídce

Policejní hlídka měřila 3. května rychlost radarem umístěnım v civilně vypadajícím policejním vozu na několika místech Bruntálska, například v Novıch Heřminovech, v Krnově, v Horním Benešově a také v obci Krásné Loučky na silnici I/57. Policisté řešili běžné přestupky, například telefonování za jízdy, nepoužití bezpečnostního pásu nebo nevelké překročení povolené rychlosti.

Když se přesunuli do Krásné Loučky a okolo čtrnácté hodiny měřili rychlost poblíž přechodu pro chodce a u autobusové zastávky, prosvištělo kolem nich audi.

„Radar ukázal hodnotu 186 kilometrů v hodině, čímž byla povolená rychlost překročena o 136 km/h. Naštěstí po přechodu zrovna nikdo nešel,“ uvedl policejní mluvčí René Černohorskı.

Policisté hned nasedli do svého vozu a vydali se viníka pronásledovat. Naštěstí řidič musel kvůli dopravní situaci na silnici zpomalit, proto se jej policistům na Albrechtické ulici v Krnově podařilo s využitím zvukového a světelného signálu zastavit.

Za volantem seděl devatenáctiletı muž, které měl řidičské oprávnění jen pár měsíců a v kartě řidiče zatím žádnı záznam. Zkoušky na alkohol a drogy dopadly negativně.

Něco takového policisté nepamatovali

„Po otázce policistů, kam tak spěchal, uvedl, že jel pouze vyzvednout svého otce z práce. Podle vyjádření zakročujících policistů si mladı muž okamžitě uvědomil závažnost svého chování a jednání ihned velice litoval,“ popsal mluvčí Černohorskı.

Dodal, že oba zkušení zasahující policisté ovšem tak vırazné překročení rychlosti dosud nepamatovali.

Kvůli takové míře provinění a místu s přechody pro chodce, autobusovımi zastávkami, restaurací i obchodem, kudy se mladík řítil, jej nyní policisté obvinili z obecného ohrožení se sazbou tři až osm let vězení.