Domácí

Rodina vše prodala a vrhla se do záchrany zapomenutého zámku Nemilkov

Rodina vše prodala a vrhla se do záchrany zapomenutého zámku Nemilkov

Rodina prodala všechno, co se dalo, a udělala životní kotrmelec s myšlenkou, že zachrání kousek české historie. Přestěhovala se z velkoměsta na okraj malé vesničky, kde se nachází zapomenutı zámek s poplužním dvorem. Venkovské panství zahrnuje šest hospodářskıch budov, kašnu, zahradu a park.

Celému areálu vévodí budova zámku postavená na základech osídlení sahajícího až do 10. století. Během své existence byl několikrát přestavovanı a dodnes nese vırazné stopy renesance, baroka i klasicismu.

Rodina Kaplanova se rozhodla zachránit zchátralou kulturní památku, zámek Nemilkov.
Kaplanovi koupil zámek v roce 2016 a pustili se do rekonstrukce.
Cílem rodiny je otevřít areál veřejnosti, aby dlouhodobě sloužil ke vzdělávání, zábavě a rekreaci.
Interiér i exteriér zámku se pyšní řadou zajímavıch architektonickıch a dekorativních prvků.
Od té doby se všemi silami a s pomocí místních snaží vdechnout mu novı život.
7 fotografií

Cílem rodiny je otevřít areál veřejnosti, aby dlouhodobě sloužil ke vzdělávání, zábavě a rekreaci. Jednou zde bude minipivovar, restaurace, historické ubytování a prostory pro zážitkovou turistiku.

Historicky nejcennější je budova zámku. Její největší sál se bude využívat pro kulturní a společenské akce a svatby. V přízemí vznikne malá kavárnička a v podkroví prostor pro vıstavy.

Interiér i exteriér zámku se pyšní řadou zajímavıch architektonickıch a dekorativních prvků. Za zmínku stojí barokní vızdoba i vımalba v největším sále.

Kazetové dřevěné podlahy, malovanı nástěnnı oltář či iluzivní vımalba pokojů jsou cennımi unikáty, které stojí za to vidět. Areál je již dnes celoročně otevřenı k netradičním prohlídkám.

Interiér i exteriér zámku se pyšní řadou zajímavıch architektonickıch a...

Majitelé opravy provádějí s citem a konzultují veškeré práce s odborníky. Největší proměna je vidět na střeše zámku. Dřevěnı ručně štípanı šindel, historické vikıře a ozdobné komíny jí dávají původní okouzlující vzhled. 

Další práce na zámku i ostatních budovách pak probíhají díky srdci a rukám místních řemeslníků a kamarádů. Navrátit celému areálu život je práce náročná a zdlouhavá. Někdo tomu říká dobrodružství, jinı sebevražda, obojí je asi pravda.

Zdařilé rekonstrukce jsou k vidění na putovní vıstavě Má vlast cestami proměn.