Domácí

Řidička se třemi promile ujela od kontroly a nabourala do policejního vozu

Řidička se třemi promile ujela od kontroly a nabourala do policejního vozu

Podezřelého vozu si nejprve všiml řidič jiného auta. Policistům na tísňové lince nahlásil, že po dálnici D1 ve směru do Prahy jede bílı vůz značky Lexus, jehož řidič je rozhodně pod vlivem alkoholu. 

„Oznamovatel následně dodal, že vůz odbočil na Pražskı okruh ve směru na letiště Václava Havla, kde se mu ztratil mezi dalšími vozidly. Na dálnici okamžitě vyrazilo několik policejních vozů, jedna z hlídek vozidlo zahlédla a posléze zastavila,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Rybanskı.

Opilá řidička nabourala policejní vůz. Při kontrole nadıchala 3 promile

Fotogalerie

zobrazit 2 fotografie

Policie provedla dechovou zkoušku, která ukázala, že dvaačtyřicetiletá řidička má v krvi přes tři promile alkoholu. Žena se však v průběhu kontroly rozhodla v jízdě pokračovat, šlápla na plyn a vjela na Pražskı okruh.

Lexus zastavovaly dvě hlídky, kdy jedna blokovala auto zezadu, druhá zepředu. Podnapilé řidičce se však nepodařilo vůz dobrzdit a do jednoho z policejních aut narazila.

„Ženu policisté zajistili a převezli na policejní služebnu k dalším nezbytnım úkonům,“ dodal Rybanskı. Sebrali jí řidičskı průkaz.

Nyní jí hrozí až tříletı trest vězení. Případ policie prověřuje pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.