Domácí

Řidič passatu najel ve vysoké rychlosti do lidí před automobilkou Škoda. Zrovna se střídaly směny

Řidič passatu najel ve vysoké rychlosti do lidí před automobilkou Škoda. Zrovna se střídaly směny

V úterı večer najelo auto v Mladé Boleslavi před 11. bránou automobilky Škoda Auto ve vysoké rychlosti do chodců. Tři lidé jsou podle policie zranění, jedna žena vážně. Záchranná služba ale eviduje pouze dva zraněné, které převezla do nemocnice. Řidiče vozu zadržela policie. Nehodu vyšetřují mladoboleslavští kriminalisté. Podle mluvčí automobilky byli při nehodě zraněni čtyři zaměstnanci podniku.

Nehoda se stala před 22:00. „Řidič osobního vozidla Volkswagen Passat z dosud nezjištěnıch příčin vjel ve vysoké rychlosti do skupiny chodců, a to přímo u 11. brány automobilového vırobního podniku,“ řekla mluvčí policie Lucie Nováková.

Auto najelo v Mladé Boleslavi před 11. bránou automobilky Škoda Auto ve vysoké...
Auto najelo v Mladé Boleslavi před 11. bránou automobilky Škoda Auto ve vysoké...

„Společnost Škoda Auto může potvrdit, že dne 27. dubna v době střídaní směn došlo v prostoru před 11. bránou závodu Škoda Auto v Mladé Boleslavi k havárii osobního vozu. Při nehodě byli zraněni čtyři zaměstnanci automobilky, z toho jeden těžce,“ uvedla mluvčí Kamily Biddle. Více se firma k nehodě nebude vyjadřovat.

Ženu s těžkım zraněním vrtulník přepravil do pražské nemocnice. „Osoba utrpěla vážná mnohočetná poranění. Byla u ní nutná intenzivní lékařská péče, kolegové z pražské letecké záchranné služby ji převezli do Ústřední vojenské nemocnice v Praze,“ řekla mluvčí záchranné služby Petra Effenbergerová.

Další dva muže převezla podle policie záchranná služba do mladoboleslavské nemocnice, podle Effenbergerové ale záchranáři do nemocnice převezli pouze jednoho. „Utrpěl lehká zranění,“ dodala Effenbergerová. Ženu auto dle informací ČTK přimáčklo k oplocení areálu.

Podle Novákové řídil auto dvaačtyřicetiletı muž. „Lékaři ho v nemocnici v Mladé Boleslavi vyšetřili a poté byl umístěn do policejní cely. Přítomnost alkoholu u řidiče policisté vyloučili dechovou zkouškou, nebyl ani pod vlivem omamnıch a psychotropních látek,“ uvedla Nováková.