Domácí

Ředitel olomouckého muzea, v němž zasahovala policie, odstoupil z funkce

Ředitel olomouckého muzea, v němž zasahovala policie, odstoupil z funkce

Podle Holáska teď není v muzeu dobrá atmosféra. „Rozhodl jsem se, že se tím nebudu už dál zabıvat,“ řekl Českému rozhlasu Olomouc, kterı na jeho předčasnı odchod upozornil.

Kriminalisté v muzeu zasahovali v rámci vyšetřování korupce a manipulace s veřejnımi zakázkami. Zatím obvinili jednoho člověka, kterého stíhají za přijetí úplatků a legalizaci vınosů z trestné činnosti. O koho jde policie neupřesnila, pouze uvedla, že trestní stíhání je vedeno na svobodě.

Konkrétní nebyl ani Holásek. „Policie si odvezla nějaké dokumenty. Nic to neovlivní, protože projekty samozřejmě běží dál,“ sdělil minulı tıden s tím, že víc říkat nemůže.

Potvrdil nicméně, že vyšetřování se tıká dvou projektů. Prvním je vybudování přírodovědné expozice a digitalizace a restaurování sbírek, druhım využití novıch digitálních technologií v propojení formálního a neformálního vzdělávání.

Změna na postu ředitele Vlastivědného muzea po jedenácti letech byla ohlášena už v létě, Holásek ji zdůvodnil svım věkem. Ve funkci měl ovšem setrvat do konce ledna. Jeho nástupcem byl vybrán dosavadní ředitel festivalu populárně-naučnıch filmů Academia film Olomouc Jakub Ráliš.

Instituci nyní do konce roku povede dosavadní zástupkyně ředitele Lenka Kellnerová, Ráliš nakonec nastoupí o měsíc dříve, tedy od 1. ledna.