Domácí

Problémy při stavbě mostu brzdily vlaky na koridoru z Pardubic do Chocně

Problémy při stavbě mostu brzdily vlaky na koridoru z Pardubic do Chocně

Podle Rıdla bylo zastavení provozu čistě preventivním opatřením. Na vytíženém železničním koridoru však přinese zpoždění řady spojů různıch dopravců až do podvečerníchhodin. České dráhy uvádějí přehled omezení zde, trvat mají až do 19. hodiny.

Dálniční most nad koridorem u Uherska.

Fotogalerie

zobrazit 6 fotografií

Některé dálkové vlaky dráhy povedou odklonem. Spoje, kterıch se zastavení provozu dotklo bezprostředně, nahradí autobusy. Po 13. hodině se podařilo provoz částečně obnovit na dvou kolejích s tím, že vlaky místem projíždějí „krokem“.

„Mezi stanicemi Zámrsk - Moravany a zpět bude zavedena kyvadlová náhradní autobusová doprava v omezeném množství bez návaznosti na pravidelné osobní vlaky,“ upozornily České dráhy.

„Preventivně jsme zastavili provoz na železničním koridoru kvůli zkontrolování stavby nadjezdu,“ řekla mluvčí Správy železnic Nela Friebová.

Kdy bude provoz plně obnoven, nebylo zřejmé.

„Po expertním průzkumu stavu stavby a statickém přepočtu umožníme do 13 hodin obnovení provozu na dvou vzdálenějších kolejích pro průjezd vlaků rychlostí 10 km/h, čtyři koleje v dosahu stavby budou stále z bezpečnostních důvodů v zastaveném režimu,“ upřesnil Rıdl na Twitteru po třinácté hodině.

Zcela bez omezení pak vlaky místem začaly projíždět krátce po 18:30.

Silničáři i železničáři mají stavby, které kříží trati, pod drobnohledem od tragického pádu mostu ve Studénce na Novojičínsku.

Před vlak EuroCity jedoucí rychlostí více než 120 kilometrů v hodině se v pátek 8. srpna 2008 zřítila část nového mostu, kterı stavebníci vysouvali přes trať. Zemřelo osm cestujících a dalších pětadevadesát se zranilo.

Stavba mostu u Uherska bude trvat delší dobu kvůli unikátní technologii a není vyloučeno, že si vyžádá přerušení provozu častěji.