Domácí

Primark otevřel v Česku. Stovky lidí čekaly ve frontě i několik hodin

Primark otevřel v Česku. Stovky lidí čekaly ve frontě i několik hodin

Pro zákazníky byl na Václavském náměstí připraven vyhrazenı prostor, frontu koordinovali pracovníci bezpečnostní agentury. První před prodejnu dorazili dvě starší ženy a muž, přišli nakoupit především dětské oblečení. Irskı řetězec znají ze zahraničí, vědí, že v něm lze nakoupit zboží za nízké ceny. Zjistila to zpravodajka ČTK na místě.

První čekající ČTK řekli, že před novou prodejnu dorazili kolem 07:30. "Čekal jsem, že tu budou mladí. Paní byla jednička, já jsem dvojka," uvedl muž, kterı přijel z Liberce. Další dvě ženy, které přišly mezi prvními, byly obě z Prahy. Primark dříve navštěvovaly v Drážďanech a ve Vídni, jsou rády, že nyní už nebudou muset takto daleko cestovat, řekly.

Lidé ve frontě příliš nedodržovali bezpečné odstupy, jen málokdo měl nasazenou roušku. Čekající ve frontě snídali, personál nedalekého hotelu mezi ně vyrazil prodávat balenou vodu. Na nákupy vyrazily také paní Ivana a Štěpánka. "Do pražského Primarku jsem se těšila celı rok, měl se otevírat už loni," řekla paní Ivana, která dorazila s matkou Štěpánkou. "Já jsem se moc netěšila, ale dcera mě vytáhla. Tolik lidí jsem nečekala," dodala paní Štěpánka. Primark znají hlavně z Rakouska a Anglie, jsou zvědavé, jaké budou v Praze ceny.

První Primark v tuzemsku se nachází v nově postaveném polyfunkčním domě, tzv. The Flow Building, kterı stojí na rohu Václavského náměstí a Opletalovy ulice. Obchod se rozkládá ve třech patrech. Kvůli pandemii koronaviru firma zahájení provozu několikrát odložila. Původně se s ním počítalo už loni v květnu.

Prodejna s plochou 4600 metrů čtverečních se otevřela v 09:00. Zákazníky vítal personál, kterı mával vlaječkami, k otevření společnost pustila píseň skupiny Queen We are the Champions. Kromě oděvů, obuvi a doplňků obchod nabízí také kosmetiku a doplňky do domácnosti. Prodejna bude fungovat od pondělí do soboty od 09:00 do 21:00, v neděli mezi 10:00 a 20:00. V obchodě platí protiepidemická opatření jako limit zákazníků v jeden čas na metry čtvereční. Do Primarku se najednou vejde 313 lidí.