Domácí

Kamion s pivem při převrácení těsně minul protijedoucí auto, ukázalo video

Kamion s pivem při převrácení těsně minul protijedoucí auto, ukázalo video

Nehoda se stala na 169. kilometru v úseku mezi sjezdem na Ostrovačice a odpočívkou Devět křížů. Kamion se ve zúžení převrátil a vyjel přitom do protilehlého pruhu, kde se mu těsně vyhnulo protijedoucí auto.

Jeden člověk potřeboval péči zdravotnické záchranné služby, jeho zranění však nebylo vážné. „Bulharskı kamion nicméně havaroval ve zúžení, které zcela zablokoval,“ řekl mluvčí jihomoravskıch policistů Bohumil Malášek.

Nehoda kamionu uzavřela dálnici D1 za Brnem ve směru na Prahu. V úseku mezi sjezdem na Ostrovačice a odpočívkou Devět křížů zasahují hasiči. (19. dubna 2021)
Nehoda kamionu uzavřela dálnici D1 za Brnem ve směru na Prahu. V úseku mezi sjezdem na Ostrovačice a odpočívkou Devět křížů zasahovali hasiči. Dálnice ve směru na Prahu byla přes noc neprůjezdná. (19. a 20. dubna 2021)
Kamion převážel kartony piva. Hasiči museli náklad přeložit.
6 fotografií

Vůz se povedlo v noci vyprostit, bylo však ještě potřeba uklidit vozovku a opravit poničené dopravní značení i betonová dělící svodidla.

Směr na Prahu byl zprůjezdněn jedním pruhem v úterı o půl desáté dopoledne, následně policisté otevřeli i dva pruhy na Brno. Kolony, které měřily na Prahu až dvanáct kilometrů a v opačném směru sedm, se tak začaly pozvolna rozjíždět.

V kamionu byly naložené kartony s pivem. „Řidič za svou chybu zaplatil v příkazním řízení,“ uvedli na Twitteru policisté.