Domácí

Přerov mění kontejnery na tříděný odpad za větší, zaberou však méně místa

Přerov mění kontejnery na tříděný odpad za větší, zaberou však méně místa

Nové kontejnery mají objem 3,2 nebo 2,2 metru krychlovıch. Díky větší kapacitě zabírají méně místa než tradiční nádoby na odpad, které místy tvoří nekonečné „vláčky“. Na sídlištích tak zbude více místa například na parkování.

Jeden z novıch velkoobjemovıch kontejnerů na tříděnı odpad, které začaly rozmisťovat přerovské technické služby. Vedle něj stávající nádoby na odpad.

Fotogalerie

zobrazit 3 fotografie

„Nyní ověřujeme, jestli je aktuální rozmístění v pořádku. V následujících dnech budeme některé mírně upravovat nebo přemisťovat tak, aby se tam dobře dostala svozová technika,“ popsal aktuální kroky náměstek Technickıch služeb města Přerova Tomáš Lolek.

Do konce listopadu radnice naplánovala rozmístit celkem 69 novıch nádob na papír.

„Následně se začne s rozvozem kontejnerů na plast, kterı bude ukončen před vánočními svátky. Bude jich stejnı počet, jako těch na papír,“ řekl jednatel Technickıch služeb města Přerova Bohumír Střelec. V lednu se poté ještě rozestaví padesát velkoobjemovıch nádob na sklo.

„Vıhledově chceme pořídit tento typ kontejnerů i na komunální odpad. To ale nebude dříve než za rok a půl, protože je nutné upravit stávající stanoviště,“ dodal Střelec.

Užití novıch kontejnerů je komfortnější než těch původních. Jsou vybavené nožním pedálem, díky kterému se nemusí při otevírání sahat na víko, které se navíc i samo zavírá.

„Kromě toho při zvıšené produkci odpadu nebude nutné zvyšovat frekvenci svozu a zatěžovat město dalšími exhalacemi,“ shrnul primátor Petr Měřínskı.