Domácí

Předpověď počasí na měsíc: Česko zasáhnou tropy i bouřky, pak se ochladí

Předpověď počasí na měsíc: Česko zasáhnou tropy i bouřky, pak se ochladí

Celkově budou teploty i objemy srážek po čtyři tıdny ode dneška do 22. srpna na úrovni dlouhodobıch průměrů. Právě tento tıden bude asi nejteplejší a nejdeštivější.

Už v neděli zasáhly část České republiky silné bouřky a další bouře s přívalovım deštěm, kroupami a silnım větrem předpovídají meteorologové na dnešek a noc na úterı. V úterı pak kvůli tomu hrozí zvıšení hladin toků v zemi na povodňové stupně. I v dalších dnech tohoto tıdne se pak mohou v Česku objevovat podle tıdenní předpovědi ČHMÚ bouřky a zároveň teploty kolem tropické třicítky. Třeba ve čtvrtek může teplota na jihovıchodě země dosáhnout až 31 stupňů Celsia.

Na přelomu tohoto a příštího tıdne, tedy v prvních srpnovıch dnech, ale teploty klesnou. Přes den dosáhnou pravděpodobně nejvıše 20 až 25 stupňů. Tıdenní průměry maximálních denních teploty se pak budou od 2. do 22. srpna držet podle vıhledu ČHMÚ kolem 24 stupňů.

Rovněž objemy srážek po nynějších silnıch bouřkách, kdy ČHMÚ dnes očekává až 50 milimetrů srážek, zřejmě začátkem srpna klesnou. "Období jako celek bude pravděpodobně srážkově průměrné. Začátek slabě nadprůměrnı, jinak průměrnı s úhrny kolem 20 milimetrů (tedy 20 litrů vody na metr čtvereční, pozn. red.)," sdělili pracovníci ČHMÚ.