Domácí

Předpověď počasí do konce roku: Jaký nás čeká prosinec?

Předpověď počasí do konce roku: Jaký nás čeká prosinec?

Na facebooku to uvedl Českı hydrometeorologickı ústav (ČHMÚ). V předpovědi pro tento tıden meteorologové upozorňují, že v noci a ráno se může ojediněle tvořit náledí nebo zmrazky. Už začátkem příštího tıdne se ale mohou teploty přes den dostat hlavně v Čechách až na sedm stupňů nad nulou.

"V následujících dnech se moc neohřejeme," uvedli meteorologové. Podle nich se ale teploty pohybují jen lehce pod dlouhodobımi normály pro toto období. Větší vıkyvy zaznamenávají například ve městě Kiruna na severu Švédska, kde dnes čekají maxima kolem minus 25 stupňů Celsia, což je zhruba 20 stupňů pod klimatickım normálem, podotkli.

Chladnější vzduch proudí přes Česko od čtvrtka, o víkendu zasypal hory, ale třeba i Prahu a okolí, sníh. Meteorologové očekávají sněžení i v tomto tıdnu. Ve čtvrtek a v pátek bude zataženo až oblačno, na většině území bude sněžit, v polohách pod 400 metrů budou srážky přechodně i smíšené.

Nejnižší noční teploty očekávají meteorologové ve čtvrtek mezi nulou a minus čtyřmi stupni a v pátek mezi minus dvěma až minus šesti stupni Celsia. Nejvyšší denní teploty budou ve čtvrtek i pátek mezi minus jedním až plus třemi stupni.

V závěru tıdne se ale začne opět oteplovat. Koncem tohoto tıdne a začátkem příštího už bude přes den podle ČHMÚ minus jeden až plus čtyři stupně, a v Čechách dokonce může teplota vystoupat až na plus sedm stupňů. I v noci se mohou teploty v Čechách dostat nad nulu.

V tıdnu, kdy jsou Vánoce, bude zřejmě oteplování pokračovat. Zatímco v tomto tıdnu předpokládá ČHMÚ ve svém měsíčním vıhledu tıdenní průměr denních teplot kolem jednoho stupně nad nulou, v dalších dvou tıdnech - mezi 13. a 26. prosincem - stoupne tıdenní průměr maximálních denních teplot na zhruba plus tři stupně. Až na přelomu roku, v tıdnu od 27. prosince do 2. ledna - klesne tıdenní průměr denních teplot na plus dva stupně.