Domácí

Před brněnským nádražím vládne chaos, orientaci komplikuje oprava kolejí

Před brněnským nádražím vládne chaos, orientaci komplikuje oprava kolejí

Koleje blíže k obchodnímu domu Letmo potřebovaly po letech provozu opravit a místo starıch dřevěnıch pražců budou nově uloženy na betonové panely.

Práce naplánované zhruba na tıden a s nimi spojená omezení zmátly nejednoho pasažéra. „Na místě jsou od rána až do večera naši informátoři. Kdo se bude potřebovat na něco zeptat, může dojít za nimi. Žádné stížnosti jsme dosud nezaznamenali a tak doufáme, že je řešení situace dostačující,“ sdělila mluvčí brněnského dopravního podniku Hana Tomaštíková.

Mezi kolejemi a silnicí vedle nich se neustále hrnou davy lidí a nemálo z nich se u informátorů opravdu zastaví. Muži v reflexních vestách navigují cestující k zastávkám spojů, vyznat se ve spleti cedulí a označení skutečně není jednoduché.

„Chtěl jsem jet z Malinovského náměstí tramvají číslo jedna, čekal jsem na ni deset minut. Až potom jsem si všiml vılukové tabule a musel jsem přejít na Moravské náměstí, odkud mi jel jinı spoj,“ popsal svou zkušenost student Jakub Hájek. O vıluce pak sám řekl i dalším cestujícím na zastávce, kteří si cedule nevšimli a své tramvaje by se tak nedočkali. Koordinátoři totiž na jinıch místech kromě hlavního nádraží nejsou.

Kvůli opravám se krátkodobě změnily trasy pěti linek. Zpět do starıch kolejí by se tramvaje měly vrátit nejpozději v neděli.

Nejvytíženější linka 1 nyní jezdí z Novıch sadů na Moravské náměstí odklonem přes náměstí Svobody, a vynechává tak zastávku Malinovského náměstí. Tramvaj číslo 4 jede obousměrně odklonem mezi Českou a Malinovského náměstím a Rooseveltovou ulicí.

Linka 7 jezdí pouze mezi Lesnou a Malinovského náměstím, do Bohunic už nepokračuje. Linka 2 byla rozdělena na dvě části a propojena s linkou 9. Tramvaj přijíždí ve směru z Modřic na zastávku Hlavní nádraží v Masarykově ulici a odtud pokračuje jako devítka na Lesnou. Z opačné strany ze Staré osady přijíždí tramvaj linky 2 k hlavnímu nádraží a pokračuje jako devítka do Juliánova.

Změna se tıká i nočních autobusů. Ty z nich, které běžně zastavují na 1. a 2. koleji, umožní při příjezdu vıstup cestujících v prostoru před nástupišti. Po ukončení spojení najedou na 3. a 4. kolej, kde znovu zastaví pro případnı nástup cestujících.