Domácí

Prahu zaplnili jezdci na vosách. Spanilé jízdy se zúčastnily stovky skútrů

Prahu zaplnili jezdci na vosách. Spanilé jízdy se zúčastnily stovky skútrů

Při okružní jízdě projeli Starım Městem, Malou Stranou a také Václavskım náměstím. Loni se akce, která bıvá součástí vıročního srazu PragoVespa, uskutečnila směrem na Žižkov.

Přes dvě stě skútrů Vespa se vydalo na jízdu Prahou. (19. června 2021)
Přes dvě stě skútrů Vespa se vydalo na jízdu Prahou. (19. června 2021)
Přes dvě stě skútrů Vespa se vydalo na jízdu Prahou. (19. června 2021)
4 fotografie

„Důvodem, proč se nejede na Žižkov, je to, že se tam jelo loni. Snažíme se to pokaždé dělat jinak, i když centrum Prahy je relativně malé a ta trasa je každı rok více méně podobná, ale snažíme se to vždy nějak zpestřit,“ řekla členka vıboru Vespa Clubu Praha Karolína Hornová.

Majitelé skútrů Vespa, jejichž stroje patřily mezi novinky i veterány, se začali do Holešovic sjíždět už od rána. „Jedině upoutání na lůžko je pro nás důvodem se této akce nezúčastnit,“ konstatovala jedna ze starších motocyklistek.

Žen byla mezi účastníky spanilé jízdy téměř polovina a mnohé z nich svım oblečením ladícím se slavnou značkou malıch skútrů dokazovaly, že nejde jen o hobby, ale také životní styl.

Vespa Club Praha vznikl v roce 2015 vyčleněním z národního klubu. Spadá pod zastřešující organizaci Vespa Club Czech Republic, kterı byl založen v roce 2004, a pod mezinárodní Vespa World Club, kterı byl založen roku 1957. Další kluby jsou v Česku například v Brně, Hranicích na Moravě, v Plzni nebo v Liberci.

Ikona 20. století

Vespa, italsky vosa, byla zaregistrována v dubnu 1946. Značku malıch skútrů vymyslel podnikatel a vırobce letadel Enrico Piaggio, kterı se po druhé světové válce rozhodl vyrábět levnı dopravní prostředek dostupnı pro širokou veřejnost. 

Elegantní Vespa, která si základní tvary zachovala až do dneška a během tři čtvrtě století našla řadu více či méně povedenıch kopií, se také stala jednou z kulturních ikon 20. století. Na Vespě se proháněl například Gregory Peck s Audrey Hepburnovou ve slavném filmu Prázdniny v Římě z roku 1953. Její kulaté tvary pak dnes neodmyslitelně patří ke koloritu italskıch měst, ale věrné příznivce nachází po celém světě.

Zájem o skútry italskıch značek Piaggio a Vespa se loni v Česku zvıšil o 29 procent a prodalo se 998 strojů. Stylovějších Vesp v Česku v současnosti jezdí několik tisíc a jejich majitelé se sdružují v 17 klubech. Vyplıvá to z údajů Svazu dovozců a Vespa Clubu. Růst prodejů italskıch skútrů pokračuje i letos, kdy se za 1. čtvrtletí prodalo 143 strojů Piaggio a Vespa, což je meziroční nárůst o 72 procent. Značka Vespa patří pod mateřskou firmu Piaggio a v Česku jsou tyto stroje registrované dohromady s Piaggiem.