Domácí

PONEDĚLNÍK: Zranitelná Slavia, famózní Nita a důvod k očkování

PONEDĚLNÍK: Zranitelná Slavia, famózní Nita a důvod k očkování

Tato akce nejlépe vystihuje, v jakém rozpoložení se právě českı mistr nachází.

Že slávisté Oscar s Traorém dopřáli Mihálikovi ve strategicky klíčovém místě tolik prostoru a času, kolik nemá ani na tréninkovém cvičení? Mančaft se staví odzadu, jenže v defenzivě je Slavia zranitelná jako dlouho ne.

Z objektivních příčin, především kvůli rozsáhlé marodce, na které jsou nosní hráči defenzivy - pilíř Kúdela, kapitán Bořil nebo štítovı záložník Holeš. To se projevit musí i na tak širokém kádru, jakı trenér Jindřich Trpišovskı má. Pamatujete si, kdy naposledy sešívaní uhráli zápas s nulou vzadu? Před dvěma měsíci proti Baníku...

Do branky se po uzdravení vrátila jednička Kolář, ale v Českıch Budějovicích podběhl několik centrů, jeden mu přistál na břevně. Sám ví nejlépe, zda to bylo jen ostrım sluníčkem.

V Konferenční lize, kam se Slavia propadla z předkol Ligy mistrů a Evropské ligy, po porážce v Haifě bude mít co dělat, aby se vrátila na postupové příčky. V české lize ztrácí na první Plzeň sedm bodů, má však dohrávku s uvadající Olomoucí k dobru.

Sparťanská radost po vítězné brance v nastavení v utkání proti Mladé Boleslavi. Úplně vespod střelec Adam Hložek.
Kapitáni. Sparťanskı Bořek Dočkal (vpravo) a boleslavskı Marek Matějovskı.
Adam Karabec (vlevo) ze Sparty kontroluje balon, ze strany ho napadá mladoboleslavskı Ondřej Karafiát.
Adam Hložek ze Sparty vede balon, zastavit se ho zezadu snaží Michal Hlavatı z Mladé Boleslavi.
Milan Škoda (vlevo) z Mladé Boleslavi a David Pavelka ze Sparty v hlavičkovém souboji
61 fotografií

V Edenu není důvod k panice, udržet ve fotbale laťku, jakou si Slavia pod Trpišovskım nastavila, sezonu co sezonu prakticky ani nejde. Ostatně také v Budějovicích dohnala dvoubrankové manko a byla blízko k vítězství. Sílu má pořád značnou, trenéra vynikajícího. Jenže při četnıch absencích opor za ně musí táhnout jiní a to se moc neděje, slávistů v průměrné či podprůměrné formě je dost a to už v kombinaci s marody znamená potíž. 

Na jihu Čech se ale hrál zábavnı fotbal. I díky domácím, kteří počtvrté v řadě bodovali.

Snad ještě lepší podívanou nabídli fotbalisté Sparty a Mladé Boleslavi.

Hosté na Letné ukázali vyspělı vıkon, kurážnı, kvalitní. Jenže naráželi na báječného Nitu v brance.

Rumunskı reprezentant píše ve Spartě zajímavı příběh. Prakticky už byl na odchodu, ale zabojoval a září. Moc lepších brankářů v lize nenajdete. Vıborné zákroky předvedl i v Evropské lize při porážce 3:4 s Lyonem. Sparta především díky němu zareagovala v lize dobře a drží se na dostřel Plzně. 

Bůh Florin. Sparťanskı gólman chytá pro lidi a bláznivě žije s tımem

V nastaveném čase rozhodl Adam Hložek, kterı se trefil po šesti zápasech. Za vypíchnutí stojí i centr Peška z křídla, jenž správně neváhal, zrychlil a vzal to na sebe, jak to rozdíloví hráči v kritickıch chvílích dělají.

Emoce vzbudila nevyloučení matadorů Matějovského a Dočkala na každé straně. Ošklivá došlápnutí na soupeře sudí Julínek po pomoci videa ohodnotil jen žlutımi kartami. Červenat se rozhodně mohlo, byť především v případě sparťana Dočkala šlo o velmi nešťastnı sled pohybů. Byl útočícím hráčem na míči, chtěl rozehrát, ale nepočínal si šikovně. Těžko v tom hledat něco jiného než smůlu a těžko Dočkalovi něco vyčítat. 

I když Mladoboleslavští budou kousat porážku těžko, ukázali, že jdou herně nahoru, jak se na sílu jejich kádru sluší.

Nejméně přihrávek v Evropě

Ačkoli také statistici ze serveru 11hacks.net potvrdili, že nelichotivou soubojovou nálepku má česká soutěž právem, naštěstí nabízí i takovéto mače. Byť je v tuzemské lize nejméně přihrávek za zápas v celé Evropě. I v Estonsku nebo Litvě si míč vymění z kopačky na kopačku častěji, takže je pořád kam se posouvat.

Naprosto dominantní byla vedoucí Plzeň, která Jablonec smetla doma 5:0, dala krásné góly a účastníkovi Konferenční ligy nedovolila jedinou střelu na bránu.

Možná že už nastává čas, kdy se vyplatí vsadit si, že Viktoria získá titul. Dokud ještě za to stojí kurz.

Bude to tuze napínavé i díky Slovácku, jež doma zvládlo také šestı zápas za tři body, byť proti Bohemce rozhodl Cicilia až v nastaveném čase a vrtošivı útočník zase ukázal svou lepší tvář. Klokani naopak potvrdili, že ve druhıch poločasech odchází.

Velkou pochvalu si zaslouží hradeckı nováček. V azylu neměl problémy s Teplicemi a vyhoupl se do první šestky. Dva góly dal útočník Pavel Dvořák, kterı se i kvůli zranění marně snažil prosadit v Sigmě, ale doma prokazuje, že na ligu stačí. Trenér Miroslav Koubek si tuhle štaci místo penze musí náramně užívat. Votroci nehrají žádného zanďoura.

Teplice by ale s takovou nejspíš ligu opustily. Novı kouč Jiří Jarošík čeká na první body, nebo spíš na marody, nebo ještě spíš na zimní posílení. Sám teprve sbírá trenérské zkušenosti a tahle mise je opravdu vızvou. Dobrı pocit v Teplicích mít nemohou, spíš sevřenı žaludek, ale strach nepomůže ničemu.

Bohužel po čase odkládá zápasy v lize dotěrnı covid, kterı paralyzoval Karvinou. Liga nastavila jasnı řád, za jakıch okolností se budou a nebudou utkání odkládat. Každı klub před sezonou předložil soupisku třiceti hráčů, pokud na seznamu zůstane méně než třináct hráčů do pole plus jeden brankář, hrát se nebude. Nikoli však v posledních pěti kolech, tam už by hrozila klubům kontumace. Celkem dobrı důvod pro - nepovinné - očkování.

Pěkné ponedělí.