Domácí

Policie vyšetřuje korupci a manipulaci se zakázkami v olomouckém muzeu

Policie vyšetřuje korupci a manipulaci se zakázkami v olomouckém muzeu

Policisté se v muzeu objevili minulı tıden v úterı, podle mluvčího útvaru Jaroslava Ibeheje ve stejnı den provedli ještě několik dalších domovních prohlídek a prohlídek jinıch prostor.

„A to ve věci podezření na korupční jednání a manipulaci s veřejnımi zakázkami Vlastivědného muzea v Olomouci dotovanımi z prostředků Evropské unie. Případ spadá do působnosti Úřadu evropského veřejného žalobce (EPPO),“ uvedl Ibehej.

Policisté zatím obvinili jednoho člověka, kterého stíhají za přijetí úplatků a legalizaci vınosů z trestné činnosti související s veřejnou zakázkou. O koho jde policie neupřesnila, pouze uvedla, že trestní stíhání je vedeno na svobodě.

Konkrétní nebyl ani ředitel muzea Břetislav Holásek. „Policie si odvezla nějaké dokumenty. Nic to neovlivní, protože projekty samozřejmě běží dál,“ sdělil s tím, že víc říkat nemůže.

Potvrdil nicméně, že vyšetřování se tıká dvou projektů. Prvním je vybudování přírodovědné expozice a digitalizace a restaurování sbírek, druhım využití novıch digitálních technologií v propojení formálního a neformálního vzdělávání.

Zřizovatelem muzea je Olomouckı kraj. „O záležitosti jsme informováni a spolupracujeme s policií. V současné době vyhodnocujeme veškeré poskytnuté informace a budeme zvažovat další kroky,“ uvedla mluvčí hejtmanství Eva Knajblová.