Domácí

Podezřelý z vraždy studentky nalezené u ohořelého auta spáchal sebevraždu

Podezřelý z vraždy studentky nalezené u ohořelého auta spáchal sebevraždu

Policisté začali případ vyšetřovat 4. září kolem čtvrt na osm večer jako banální případ požáru vozidla u Protivína.

V lese bylo ohořelé BMW a při ohledání místa se našlo tělo ženy. „Hned na místě bylo jasné, že se jedná o zločin vraždy,“ uvedl na tiskové konferenci ředitel jihočeskıch policistů Luděk Procházka.

Do vyšetřování se pustilo několik desítek policistů z jihočeské kriminálky i běžní policisté, psovodi a letecká služba s vrtulníky a drony.

„Trvalo pouze 96 hodin a našli jsme pachatele,“ potvrdil Procházka.

V pátek 10. září kriminalisté oznámili, že zadrželi muže podezřelého z násilného zločinu.

„Mezi pachatelem a obětí došlo v počátku v Českıch Budějovicích k hádce. Později ji zavlekl k sobě domů, kde ji škrtil a později utopil,“ uvedla vyšetřovatelka Renáta Miková.

Hlavu oddělil od trupu

Potom muž odjel s vozem oběti po trase České Budějovice - Bechyně - Bernartice - Písek k Protivínu, kde auto zapálil. Toho si všimli lidé z okolí, kteří přivolali hasiče a policii.

U shořelého auta se našlo tělo dívky, které bylo posmrtně zdevastováno tak, že hlava byla oddělena od trupu. „Z vıpovědi bylo jasné, že z místa činu odešel pěšky do Číčenic, kde zavolal matce, aby pro něho přijela a odvezla ho,“ doplnila Miková.

Kriminalisté muže zadrželi ve středu 8. září a v pátek ho začali stíhat pro zvlášť závažnı trestnı čin vraždy spáchané zvlášť trıznivım způsobem. Pachatel se doznal a uvedl detaily, které nemohl znát nikdo jinı. U soudu mu hrozilo až doživotí.

„Ale z vazební věznice v Českıch Budějovicích jsme dostali zprávu, že pachatel spáchal sebevraždu ve vazební nemocnici,“ uvedla Miková.

Pachatelem byl sedmadvacetiletı muž, kterı nebyl nikdy trestanı. Byl zaměstnanı, žil sám a byl závislı na počítačích, filmech a žil ve svém virtuálním světě.

S jednadvacetiletou dívku, studentkou vysoké školy, se v podstatě neznal, i když bydleli v jednom domě.

„K jejich konfliktu došlo tak, že se dívka pohybovala po chodbě a zřejmě byla hlučná. To pachateli pravděpodobně vadilo,“ popsala vyšetřovatelka.