Domácí

Počasí v neděli: Může napadnout až 15 centimetrů sněhu, upozorňují meteorologové

Počasí v neděli: Může napadnout až 15 centimetrů sněhu, upozorňují meteorologové

Vıstraha s nízkım stupněm nebezpečí platí v neděli mezi 06:00 a 20:00 pro Jihočeskı a Pardubickı kraj, Vysočinu, většinu Královéhradeckého a Olomouckého kraje, jihovıchodní část středních Čech, sever Jihomoravského kraje a západní polovinu Moravskoslezského kraje. Mokrı sníh může způsobit škody na stromech a elektrickém vedení, varovali meteorologové.

ČHMÚ doporučuje řidičům opatrnou jízdu. "Nezapomenout na zimní vıbavu, při cestách do hor i sněhové řetězy, nutné jsou zimní pneumatiky s dostatečnou vıškou vzorku," uvedl. Na horách by lidé měli dodržovat pokyny Horské služby.

V pátek platila vıstraha před sněhem v jihovıchodní polovině Česka včetně nížin. ČHMÚ varoval, že zejména v nižších polohách bude sníh rychle odtávat a za mrazu může na mokrıch vozovkách v noci na dnešek vznikat náledí nebo zmrazky. Sjízdnost se v pátek odpoledne zhoršila v Jihomoravském a Moravskoslezském kraji, v Orlickıch horách nebo ve vyšších polohách Královéhradeckého a Olomouckého kraje. Na Vysočině se kvůli prvnímu sněžení stalo na 40 nehod, obešly se bez zranění. V Pardubickém kraji měli hasiči kvůli počasí do páteční půlnoci 13 vıjezdů na Svitavsku a 18 na Orlickoústecku.