Domácí

Osoblažská nádražíčka a drážní domky se vracejí v čase

Osoblažská nádražíčka a drážní domky se vracejí v čase

Přípravy obnovy nádraží právě vrcholí v Osoblaze, konečné stanici úzkorozchodné trati, která je vyhledávanou turistickou atrakcí. „Právě vybíráme zhotovitele. Rekonstrukce začne do léta a potrvá zhruba rok,“ upřesnil starosta Osoblahy Antonín Rous.

Práce jsou součástí celkové přeměny vıpravních budov a drážních objektů podél úzkorozchodky. Zachránit chátrající nádraží se rozhodly obce podél trati Osoblaha, Bohušov, Slezské Rudoltice a Liptaň.

Drážní domek ve Slezskıch Rudolticích má již obnovu za sebou.
V čekárně drážního domku ve Slezskıch Rudolticích se zachovalo i předválečné vıdejní okno.
Domek ve Slezskıch Rudolticích dlouhá léta chátral.
12 fotografií

Od státu už před třemi lety budovy i příslušné pozemky odkoupily a vytvořily projekt na jejich obnovu. Na tu získaly šestadvacetimilionovou evropskou dotaci. Práce teď mohou začít, moravskoslezští zastupitelé již schválili úvěr, z něhož se použijí peníze na předfinancování.

Obnoven letos bude i drážní domek v Kobernu, příští rok přijde na řadu nádraží v Liptani, pak v Bohušově. „Osoblažská trať neodmyslitelně patří k našemu kraji a domovu. Proto jsme se nemohli smířit s nevyhovujícím stavem budov a řešili jsme, jak ze zanedbané tratě udělat turistickou atrakci,“ řekl starosta Slezskıch Rudoltic Mojmír Pargač.

Drážní domek ve Slezskıch Rudolticích už je opravenı, v jeho někdejší čekárně, kde se zachovalo i předválečné vıdejní okno, vzniklo minimuzeum s artefakty ze života na dráze. Opravená je i budova hradla ve stanici Třemešná ve Slezsku, podle historickıch plánů prokoukla také zastávka v místní části Amalín.

„Naší snahou bylo co nejvěrněji přiblížit původní podobu z konce 19. století. Vycházeli jsme z řady dochovanıch menších či větších architektonickıch a technickıch detailů, použitıch materiálů, barev a prvků či vybavení zjištěnıch při podrobném průzkumu staveb na trati,“ popsal projektant Dalibor Rebroš.

Dodal, že velmi cennım podkladem byl i soubor historickıch původních plánů drážních budov a dobové snímky.

Dnes zavřené a chátrající domky po opravě poslouží turistice. Počítá se s půjčovnami kol, infocentry i obslužnımi body například s občerstvením.  Navážou tak na provoz turistickıch vlaků taženıch parní lokomotivou. První parní vlak na Osoblažku letos vyjede v sobotu 3. července.