Domácí

Opozice centrálního obvodu Ostravy žádala rezignaci starostky. Musí počkat

Opozice centrálního obvodu Ostravy žádala rezignaci starostky. Musí počkat

„Končím jednání. Další mimořádné zastupitelstvo svolám na patnáctého listopadu,“ oznámila po zhruba půlhodinové debatě starostka.

Její rezignaci žádali opoziční zastupitelé v čele s předsedou klubu hnutí Ostravak Robertem Adámkem poté, co byla znovu zvolena do Poslanecké sněmovny.

„Protože měla dvě funkce, byla uvolněnou poslankyní a neuvolněnou starostkou. V září řekla, že nepočítá s obhájením poslaneckého mandátu. Chtěla, ať schválíme, že hned po volbách bude uvolněnou starostkou. Souhlasili jsme. Ale je opět poslankyní, tak má postupovat stejně a neprotahovat rezignaci na post starostky,“ uvedl Adámek.

Postup koalice považuje opoziční zastupitel za ostudnı. „Chtěli jsme, ať starostka abdikuje v den, kdy složí poslaneckı slib. Odmítla nám vyhovět zřejmě z ješitnosti. Ale možná jí jde i o platy a odstupné,“ reagoval po zastupitelstvu Adámek.

„Nejde o peníze. Já už sdělila zastupitelům i kolegům v ANO, že po složení poslaneckého slibu se funkce starostky vzdám. Své sliby plním. Nepotřebuji k tomu zbytečné vızvy opozice. Musím ale počkat, zda soud nevyhoví některé z mnoha námitek k volbám,“ řekla Ožanová s tím, že příští zastupitelstvo obvodu už bude řídit někdo jinı.