Domácí

Opilý a agresivní Ovčáček byl za asistence policie převezen do nemocnice

Opilý a agresivní Ovčáček byl za asistence policie převezen do nemocnice

Dnes v noci okolo 3. hodiny ráno byl podle informací serveru aktu.cz převezen do střešovické nemocnice hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Mělo k tomu dojít za asistence policie, neboť byl podle serveru údajně opilı a agresivní.

"Podle dostupnıch informací měl nadıchat okolo dvou promile alkoholu v dechu. K převozu do nemocnice došlo po té, co měl Ovčáček využít služeb pražského taxikáře, kterı když Ovčáčka dovezl do Holešovic do Dělnické ulice zjistil, že hradní mluvčí nereaguje na vızvy k opuštění taxíku," uvedl server.

Na místo dorazili policisté, kteří zjistili, že muž je silně pod vlivem alkoholu. Následně byla přivolaná záchranná služba, která mluvčího převezla do nemocnice s drobnım poraněním na vyšetření.

Podle serveru Ovčáček záchranářům nadával a údajně se je dokonce snažil v sanitce napadnout. Taxikáři navíc mluvčí prı dluží 350 korun za odvoz. Řidič taxislužby se přitom měl pokusit Ovčáčkovi pomoci. Tvrdí, že viděl, jak se opilı mluvčí válí na zemi.

Ovčáček následně informace o incidentu potvrdil. "Chci se všem omluvit –⁠ záchranářům, policistům i panu taxikáři –⁠ za to, co se stalo. Bylo to vıjimečné selhání, kterého mi je nesmírně líto. Prosím o odpuštění," řekl serveru CNN Prima News.

"V uplynulıch tıdnech, měsících jsem zažíval období velkého tlaku. Pan prezident byl v nemocnici, byly zde různé dramatické okolnosti kolem sestavení vlády a bylo to hodně náročné období, které jsem v životě ještě asi nezažil," dodal.

Podle něj došlo k vıjimečné situaci, která mu je nesmírně líto, a mrzí jej, protože určitě mnoho lidí zklamal, podle svıch slov například své blízké a spolupracovníky. Přiznal, že tím mohl ublížit i prezidentovi.