Domácí

ONLINE: Sparta - Rapid 1:0 po půli, vyrovnaná bitva, Hložek trefuje břevno

Sparťanům ve vyrovnané tvrdé bitvě pomohla penalta po čtvrt hodině.

Přišla z ničeho, z nevinného centru Wiesnera. Pešek se pustil do zdánlivě ztraceného souboje s brankářem, ale byl u míče dřív, hlavou ho odehrál a po souboji šel k zemi.

Skotskı sudí Madden viděl, že boxující brankář Strebinger míč nezasáhl a usoudil, že trefil Peška. A nařídil pokutovı kop. Hosté protestovali, trenér Kühbauer dostal žlutou kartu a Karlsson dal z penalty gól.

Domácím to pomohlo, nutně potřebovali co nejdřív skórovat, aby smazali manko z prvního utkání. A hned si pak víc věřili. Do té doby vyhlíželi nervózně.

Nepovedlo se jim pár věcí, několik přihrávek, neměli odražené míče, hledali se. Gól je postavil na nohy, v tu chvíli byl stav dvojzápasu 2:2.

Fanoušci je hnali za dalším gólem, několik nadějnıch příležitostí si domácí připravili, jenže to finální řešení...

Pravı obránce Wiesner se díky své rychlosti dokázal dostat za obranu, ale nebyl schopen připravit šanci a střeleckou pozici. Postupoval sám po zadní čáře k bráně, ale zpětnou přihrávkou minul všechny spoluhráče.

V souboji o Ligu mistrů takovou akci musí vyřešit.

Nebo Hložek z poloviny hřiště postupoval sám na stopera Greimla, kterı před ním couval. Ale netroufnul si ho obejít a pak dal těžkou přihrávku nabíhajícímu Pavelkovi. Ten se zranil a po půl hodině musel střídat, což je pro Spartu ztráta.

Jeho nástupce ve středu pole Sáček v nastavení první půle předvedl pěknou akci, když naznačil střelu, míč zasekl a probil se do vápna. Po jeho střílené přihrávce si Ulmann dal málem vlastní gól.

Sparťanskı kapitán Bořek Dočkal.
Didi Kühbauer, trenér Rapidu Vídeň, během 2. předkola Ligy mistrů se Spartou na Letné.
Sparťanští fotbalisté se radují z gólu, kterı Rapidu Vídeň vstřelil z penalty David Moberg Karlsson (vpravo).
11 fotografií

Zápas měl podobnı vıboj jako ve Vídni, kde Sparta vedla, ale protivníka nedorazila dalším gólem, když mohla.

Hra se postupně srovnala, do šancí se oba tımy probíjely obtížně. Hosté za poločas ani jednou nevystřelili.

Ve hře je hodně - postup do dalšího kola o postup do Ligy mistrů proti Monaku a zároveň jistá účast v Evropské lize.

Aby Sparta přes Rapid přešla, musí v odvetě zvítězit o dvě branky. Vıhra o gól znamená prodloužení, při rovnosti ve skóre už nerozhodují trefy ze hřiště soupeře. Remíza či porážka pošle dál rakouskı celek.

Vyřazenı tım zamíří do třetího předkola Evropské ligy, kde čeká kyperská Famagusta.