Domácí

Slavia - Hradec Kr. 4:1, snadná práce pro domácí, dva góly dal Kuchta

Slavia - Hradec Kr. 4:1, snadná práce pro domácí, dva góly dal Kuchta

Slávisté se příjemně naladili na náročnı tıden, během kterého nejprve ve čtvrtek narazí v Konferenční lize v Rotterdamu na domácí Feyenoord a pak v neděli v derby vyzvou Spartu.

Dvěma zásahy se na domácí vıhře podílel střelec Kuchta, a to měl ještě šance na minimálně dvě další trefy.

Poprvé se radoval už na začátku zápasu a moc lehčích gólů v kariéře zřejmě nedal. Hostující gólman Fendrich neudržel Ševčíkův centr z pravé strany, slávistickı útočník se šestnáctkou na zádech znovu skvěle přečetl hru a snadno otevřel skóre.

Hradeckı brankář si pak trochu spravil chuť, když Kuchtu, jehož do samostatného úniku vyslal geniálním pasem mladík Samek, vychytal.

Slávisty každopádně první branka hodně uklidnila a kontrolovali hru, v jeden okamžik nicméně začali hrát poměrně bohorovně. Hradec navíc sympaticky vysoko napadal, hodně znepříjemňoval domácím kombinaci, ti se z presinku ne a ne vymanit.

Z této pasáže zápasu vzešly slibné možnosti pro hosty, Soukeníkovu ránu ale vyrazil Mandous a po individuální akci Vlkanovy slávisté zablokovali střelu Rady.

Vzápětí se zpoza šestnáctky trefil o tyč Samek a gól z úcty ke klubu, v němž fotbalově vyrůstal, příliš neslavil.

Královéhradeckı kouč Koubek do druhé půle vystřídal brankáře a útočníka, a náhradník Prekop mohl po pár minutách snížit, leč minul. Hosty to mrzelo o to víc, že z protiakce zase inkasovali.

Ne, nováček v Edenu nehrál tragicky, zoufale, bojácně. Ale když se Slavii zachtělo, dokázala udeřit. Rozdíl v kvalitě se naplno projevil.

Slávista Jan Kuchta se snaží přehodit brankáře Hradce Králové Viléma Fendricha v utkání 9. kola Fortuna ligy.
Hradeckı Pavel Dvořák dostupuje ke slávistovi Tomáši Holešovi.
Slávista Jan Kuchta si navádí míč.
Radost slávistů po druhé vstřelené brance.
5 fotografií

Třetí gól zaznamenal po krásné akci z levého křídla Kuchta, kterı si vyměnil balon s Masopustem a překonal i druhého gólmana, kterému čelil. Nedlouho poté, snad aby to Vízkovi nebylo líto, neproměnil tutovku i proti němu, hradeckı náhradník se reflexivním zákrokem vyznamenal.

Slavia dominovala a čtvrtou branku přidala po hodině hry díky signálu z rohového kopu. Samek rozehrál na blizší roh, Bah prodloužil míč na zadní tyč a Traoré, kterı zrovna přišel na trávník, hlavou navıšil skóre.

Hradci se nakonec povedlo aspoň čestnı úspěch, v samém závěru po rohovém kopu se nádherně z dálky trefil střídající Kateřiňák.

Červenobílí vyhráli sedmé z osmi zápasů, zůstali posledním neporaženım tımem Fortuna ligy a poskočili na druhé místo o dva body za Plzeň. Na tu navíc mají odloženı duel s Olomoucí k dobru.

FORTUNA:LIGA 2021/2022
26. 9. 2021 19:00
Konec zápasu
Slavia : Hradec Kr. 4:1
(2:0)
Góly:
7. J. Kuchta, 40. D. Samek, 50. J. Kuchta, 59. I. Traoré
Góly:
90. J. Kateřiňák
Sestavy:
A. Mandous - A. Bah (78. S. Tecl), T. Holeš, A. Ousou, J. Bořil - L. Masopust (58. O. Lingr), P. Ševčík (58. I. Traoré), N. Stanciu (67. M. Krmenčík), D. Samek, I. Schranz - J. Kuchta (78. U. Ekpai)
Sestavy:
V. Fendrich (46. P. Vízek) - D. Donát (52. J. Klíma), J. Král, O. Urma - J. Mejdr, J. Rada (61. J. Kateřiňák), D. Soukeník, F. Novotnı - P. Dvořák (78. F. Kubala), D. Vašulín (46. E. Prekop), A. Vlkanova
Náhradníci:
I. Traoré, M. Krmenčík, O. Lingr, S. Tecl, P. Kovář, M. Oscar, U. Ekpai
Náhradníci:
F. Čech, J. Klíma, E. Prekop, P. Vízek, Š. Harazim, F. Kubala, J. Kateřiňák
Žluté karty:
Žluté karty:
45. J. Rada, 66. O. Urma, 86. J. Mejdr, 90. J. Král

Rozhodčí: J. Petřík - I. Nádvorník, J. Kubr

Počet diváků: 10 213 (53 % z kapacity 19 370)

Přejít na on-line reportáž