Domácí

ONLINE: Drama v Liberci, Tygři srovnávají ztracený zápas. Boleslav má první bod

Boleslav jako první dala pádnou odpověď na to, jakou vıhodou byl delší odpočinek pro tımy první čtyřky. Do zápasu vlétla svižnım pohybem i pěknımi akcemi. Hostující gólman Klouček musel první třetině předvést 17 zákroků, jeho spoluhráči působili malátně a byli pomalí.

Góly padaly od druhé části a stříleli je jen domácí. Nejprve skórovali v čase 23:15 z krásné kombinace, ale sudí jejich akci těsně před zakončením přerušili kvůli boleslavskému kapitánovi Ševcovi. Ten v souboji za vlastní brankou ztratil helmu a nezvedal se. Za dalších 36 vteřin se puk odrazil na lıtko Pavla Kousala, ale sudí po přezkoumání branku neuznali. Platila až trefa Adama Zbořila z 35. minuty, když domácí útočník dostal kotouč do branky až z páté přesilové hry.

Ve třetích dvaceti minutách Pardubice konečně srovnaly hru, začaly se více prosazovat, domácí brankář Růžička musel několikrát vytáhnout parádní zákrok. Jednou zasahoval i po nepříjemné střele z úhlu, která mu málem propadla do branky. Boleslav si však náskok pečlivě střežila a první vítězství ve čtvrtfinálové sérii potvrdil v závěru gólem do prázdné branky kapitán Ševc. Dál také platí, že Pardubice už pět let v tamní aréně nevyhrály. Navíc nejspíš pro další utkání přišly z důvodu zranění o elitního obránce Ďalogu.

Boj o každı centimetr. Zleva Ondřej Roman z Pardubic, brankář Pardubic Milan...

Pavel Patera (Mladá Boleslav): „První dvě třetiny jsme byli bruslivější a měli jsme i víc šancí a zajímavıch momentů. Škoda, že to bylo jen 1:0, ale chtěli jsme samozřejmě jít do vedení, což se nám povedlo. Ve třetí třetině jsme ještě prvních sedm osm minut hráli v pohodě, pak jsme na čtyři pět minut lehce odstoupili, tam si myslím, že se to lámalo..“

Richard Král (Pardubice): „Mladá Boleslav dnes byla lepším tımem, nám se podařilo až posledních deset dvanáct minut. Domácí vyhráli zaslouženě. Nám chyběl pohyb, lehkost, dostali jsme se do hry až kolem padesáté minuty, což je málo.“

Tipsport extraliga 2020/2021
18. 3. 2021 17:00
zápas skončil v normální hrací době
Logo extraliga - BK Mladá Boleslav BK Mladá Boleslav : HC Dynamo Pardubice HC Dynamo Pardubice 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
34:31 Zbořil (Kotala, Ševc)
59:37 Ševc
Růžička J. - Ševc, Šidlík - Moravec, Pláněk - Bernad, Fillman - Allen - Bičevskis, Stránskı, Strnad - Kotala, Šťastnı, Zbořil - Cienciala, Claireaux, Jääskeläinen - Flynn, Kousal, Najman
Klouček - Nakládal, Vála - Ďaloga, Mikuš - Hrádek, Kolář II. - Bučko - Blümel, Paulovič, Poulíček - Camara, Kousal, Zohorna T. - Horkı, Rohlík, Roman - A. Kosticyn, Kratochvil, Pochobradskı

Rozhodčí: Pavel Hodek, Tomáš Horák - Jakub Frodl, Vít Komárek. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Zásahy brankářů: 27:43. Počet diváků: 0

Když se MF DNES dotazovala extraligovıch hokejistů, kterého brankáře by postavili do sedmého finále, padala nejčastěji dvě jména - libereckı nováček Petr Kváča a zkušenı gólman Hradce Marek Mazanec.

Kváča hypnotizuje útočníky a ve své první plné sezoně v pozici extraligové jedničky udivuje skvělımi čísly. Mazanec zase táhne vıchodočeskı klub, v předkole pustil Litvínovu jen dvě branky a dokazuje, že s důležitostí zápasů stoupá i jeho vıkon.

Liberec staví své vıkony na prvních dvou velmi silnıch formacích v čele s Radanem Lencem, hraje však bez zraněného kapitána Ladislava Šmída působícího nyní v roli hráčského poradce. Hradec bojuje kolektivně, spoléhá na dobrı defenzivní vıkon a rychlé protiútoky. Vzájemná bilance v sezoně hovoří díky třem vítězstvím pro Bílé Tygry. Potvrdí ji?

18. 3. 2021 19:00
18.března 2021 19:00
Logo extraliga - Bili tygri Liberec Bílí Tygři Liberec : HK Mountfield Hradec Králové Mountfield Hradec Králové 3:3 (0:1, 1:2, 2:0, -:-)
33:10 Gríger (Knot, Birner)
53:57 Lenc (Musil A.)
58:48 Musil A. (Lenc)
16:29 Klíma 67 (Nedomlel)
24:04 Růžička
28:01 Orsava (Pavlík)
Kváča - Knot, Vitásek - Kolmann, Rosandič - Derner, Hanousek - Havlín - Birner, Lenc, Musil A. - Bulíř, Gríger, Najman - Jelínek, Špaček, Vlach - Pavlík, Rychlovskı, Šír
Mazanec - Blain, Nedomlel - Pavlík, Šalda - Čáp, Graňák - Veselı - Jergl, Klíma 34, Klíma 67 - Orsava, Růžička, Sklenář - Lev, Perret, Zachar - Koukal, Pilař, Smoleňák

Rozhodčí: Antonín Jeřábek, Jakub Šindel - Tomáš Brejcha, Radek Špringl.