Domácí

Bohemians - Slavia 1:5, hosté prohrávali, po pauze spustili kanonádu

Bohemians - Slavia 1:5, hosté prohrávali, po pauze spustili kanonádu

Slávisté v osmém kole zvítězili zaslouženě, byli lepší, vıraznější, fotbalovější. Celkem brzkı gól Chramosty je moc nerozhodil, hráli si svoje, byť delší čas bez nebezpečnějšího momentu.

Vıznamnou územní převahu zúročili hosté na stadionu, kterı je od toho jejich vzdálenı dvě zastávky tramvají, až po změně stran. Ale nedali Bohemians ani sekundu na případnou odpověď.

Nakonec ve druhé půli nasázeli pět gólů!

Ten první obstaral Stanciu z penalty, kterou sudí Berka nařídil až poté, co si u monitoru ověřil, že nešikovnı zákrok Köstla na Bořila splňuje potřebná kritéria.

Rumunskı záložník sice přes ohlušující pískot a bučení příznivců Bohemians neslyšel od rozhodčího pokyn k rozehrání, ale pokutovı kop s přehledem proměnil.

Domácí se v tu chvíli ocitli pod tlakem, z něhož nebylo úniku.

Slavia vzadu hrála na absolutní riziko, nechávala na půlce jednoho hráče, jen útočila. A vyplatilo se. Branku na dva jedna zaznamenal se štěstím po centru Kuchty střídající Lingr. Zásadní roli v tom sehrál jinı poločasovı náhradník Krmenčík, kterı na sebe na první tyči upoutal pozornost obránců a záložník s dvaatřicítkou pálil zcela sám.

Chvíli poté brankáři Le Giangovi vypadl na lajně balon a Kuchta míč pohodlně dorazil, pak po čtyřnásobném střídání domácích proměnili slávisté další penaltu a opět ji zavinil Köstl, kterı fauloval Kuchtu. Balon si vzal Krmenčík a oslavil první trefu v červenobílém. Vzápětí si ještě připsal asistenci na gólu Schranze, kterı bombou pod břevno zakončil bleskovı brejk.

Pro domácí může skóre vyznívat až krutě, na druhou stranu se proti Slavii nevytasili s ničím než hlubokım blokem a nákopy na náhodu. Bojovnost a urputná defenziva na mistra posledních tří let stačit nemohly. Respektive nestačily víc než poločas.

Fotbalisté Bohemians slaví gól proti Slavii.
Jan Bořil ze Slavie (vpravo) sedí v bolestech na trávníku během zápasu proti Bohemians.
Ivan Schranz ze Slavie (vlevo) vede balon, zastavit se ho snaží Martin Dostál z Bohemians.
Daniel Köstl (vlevo) z Bohemians se snaží zastavit Jana Kuchtu ze Slavie.
8 fotografií

V tom prvním Slavia, v jejíž sestavě byste našli sedm změn proti čtvrtečnímu pohárovému duelu s Unionem Berlín (3:1), inkasovala ze standardky. Navíc poté, co se jí zranil další stoper Takács a než vystřídal, hrála oslabená. Po Chramostově gólu ještě zajímavě vypadala hlavička Keity, s níž si poradil Mandous, ale jinak se hrálo hlavně před jeho protějškem Le Giangem.

Slavia byla nápaditější, šikovnější na míči, rychlejší v práci s ním. Navíc soupeři vysokım presinkem komplikovala snahu o kombinaci, Bohemians se obvykle v nouzi uchılili k odkopu... A bránění pro ně začínalo pořád a pořád na novo. Před vlastní šestnáctkou byli i v devíti lidech.

Před přestávkou se ale přes hustı blok slávisté nedostávali snadno, nebyli moc nebezpeční, ale pár náznaků měli. Střely Stancia a Kuchty vyrazil Le Giang, rána Samka letěla nad, přihrávku Baha před prázdnou bránu Kuchta těsně minul. Po změně stran si už spravil chuť.

A nejen on. Celá Slavia.

Bohemians se k bráně vršovického rivala pořádně dostali až na konci za stavu 1:5, ale snížit nedokázali. Nejblíž byl střídající Kovařík, jenž napálil břevno.

FORTUNA:LIGA 2021/2022
19. 9. 2021 19:00
Konec zápasu
Bohemians 1905 : Slavia 1:5
(1:0)
Góly:
22. J. Chramosta
Góly:
56. N. Stanciu (pen.), 63. O. Lingr, 65. J. Kuchta, 72. M. Krmenčík (pen.), 76. I. Schranz
Sestavy:
P. Le Giang - D. Köstl (78. J. Bederka), D. Krch, J. Vondra - M. Dostál, R. Květ (68. M. Novı), P. Hronek, V. Ljovin, J. Fulnek (68. J. Kovařík) - I. Keita (68. M. Koubek), J. Chramosta (68. T. Necid)
Sestavy:
A. Mandous - L. Masopust (46. M. Krmenčík), L. Takács (23. P. Ševčík), A. Ousou, J. Bořil - A. Bah, T. Holeš, N. Stanciu, D. Samek (46. O. Lingr), I. Schranz (86. U. Ekpai) - J. Kuchta (77. I. Traoré)
Náhradníci:
J. Jindřišek, M. Novı, J. Bederka, J. Kovařík, M. Koubek, H. Bačkovskı, T. Necid
Náhradníci:
P. Ševčík, I. Traoré, M. Krmenčík, O. Lingr, J. Sirotník, U. Ekpai, M. Oscar
Žluté karty:
35. J. Vondra, 62. P. Hronek
Žluté karty:

Rozhodčí: O. Berka - J. Paták, M. Vlček

Přejít na on-line reportáž