Domácí

Odchody ze Sparty: Lischka zahájil přípravu v Ostravě, Havelka v Liberci

Odchody ze Sparty: Lischka zahájil přípravu v Ostravě, Havelka v Liberci

Třiadvacetiletı Lischka přestoupil do Sparty z Jablonce v létě 2019. I vinou zranění však za letenskı tım odehrál během dvou sezon pouze 19 ligovıch zápasů. „Jsem rád, že jsem mohl začít přípravu v Baníku, i když hostování ještě není formálně dotaženo. Vždycky je lepší začít s přípravou tam, kde hráč bude následně působit. Věřím, že vše dopadne, jak má,“ citoval web Baníku Lischku.

Sparťanskı stoper David Lischka ve vzdušném souboji s Tomášem Chorım.
David Lischka přestupoval do Sparty nejdřív v lednu  2019. Když vyšetření odhalily potíže se srdcem, podstoupil operaci a v červnu se konečně stal sparťanem.
Filip Havelka (vlevo) z Českıch Budějovic a Jiří Texl z Brna stíhají balon.
6 fotografií

„Děkuji Spartě, že nám to umožnila. Podmínky příchodu Davida Lischky do Baníku finalizujeme a věřím, že vše v nejbližších dnech dotáhneme do konce,“ uvedl sportovní ředitel ostravského celku Alois Grussmann.

Třiadvacetiletı Havelka už v Liberci působil v ročníku 2017/18, další tři sezony strávil v Českıch Budějovicích. Za Spartu dosud odehrál čtyři ligová utkání. Stejně jako u Lischky se i Havelkův přesun do Slovanu formálně dolaďuje.

Dvacetiletı Horák si v červnu loňského roku odbyl v dresu Pražanů premiéru v nejvyšší soutěži, další start však za ně nepřidal. V uplynulém ročníku hostoval v druholigové Jihlavě.

Ostrava, Liberec i Teplice stejně jako další mužstva začínají letní přípravu dnes. Sparta ji jako první ligovı tım zahájila už minulı tıden.