Domácí

Očkování proti covidu se otevírá lidem ve věku od 50 let, druhou dávku má milion obyvatel

Očkování proti covidu se otevírá lidem ve věku od 50 let, druhou dávku má milion obyvatel

Praha K očkování proti covidu-19 se mohou začít přes web ministerstva zdravotnictví hlásit lidé ve věku od 50 do 55 let. V Česku jich žije více než 686 000. Dosud bylo lidem ve věku 50 až 59 let, kteří patří do některé z prioritizovanıch skupin podáno, více než 373 000 vakcín a dokončené očkování má 118 000 z nich.

V Česku se proti nemoci způsobené novım typem koronaviru, kterı se v zemi poprvé objevil loni na začátku března, od konce prosince. Od té doby bylo podáno více než 3,2 milionu dávek vakcíny a dokončené očkování má milion obyvatel.

Jako první se začalo s očkováním zdravotníků a obyvatel a zaměstnanců domovů pro seniory a dalších zařízení sociálních služeb. Od poloviny ledna se očkují také nejstarší senioři nad 70 let, postupně se od začátku března spouští také další věkové skupiny.

Přednost dostali také učitelé, pracovníci v sociálních službách nebo také armáda, hasiči, policisté a další zaměstnanci integrovaného záchranného systému a kritické infrastruktury. Přednost před vrstevníky mají také chronicky nemocní, pro které by nemoc znamenala vyšší riziko nebo pečující osoby.