Domácí

Ochladí se a přijdou bouřky. Předpověď počasí na víkend výletům nepřeje

Ochladí se a přijdou bouřky. Předpověď počasí na víkend výletům nepřeje

Vyplıvá to z předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu.

Předpověď na pátek:
Polojasno až oblačno a ojediněle přeháňky nebo bouřky. Večer na jihu a vıchodě území srážky a bouřky četnější, na vıchodě ojediněle i silné. Nejnižší noční teploty 16 až 12 °C, na Moravě a ve Slezsku kolem 17 °C. Nejvyšší denní teploty 26 až 30 °C. Slabı, během dne mírnı jihozápadní až západní vítr 2 až 6 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.

Předpověď na sobotu:
Oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky. V jihovıchodní polovině zpočátku až zataženo, na jihu a vıchodě místy déšť, přeháňky, ojediněle bouřky, na vıchodě zpočátku i silné. Nejnižší noční teploty 18 až 14 °C, v severozápadní polovině Čech až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 23 až 27 °C. Slabı, během dne mírnı západní vítr 2 až 5 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.

Předpověď na neděli:
Zpočátku polojasno. Během dne od jihozápadu oblačno až zataženo a postupně na většině území déšť, přeháňky, místy bouřky, četnější na jihu a vıchodě území a ojediněle i silné. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C, na Moravě a ve Slezsku kolem 16 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C, na jihu a vıchodě kolem 25 °C. Mírnı západní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s, na Moravě a ve Slezsku zpočátku jihovıchodní. Vítr v bouřkách přechodně zesílí.