Domácí

Nehoda devíti aut a kamionů zavřela na dvě hodiny dálnici D1 u Velkého Meziříčí

Nehoda devíti aut a kamionů zavřela na dvě hodiny dálnici D1 u Velkého Meziříčí

„Po půl deváté ráno došlo k dopravní nehodě s účastí více vozidel na dálnici D1 na 144. kilometru ve směru na Prahu. Dálnice je v tomto úseku neprůjezdná,“ řekla krajská mluvčí policie Jana Kroutilová.

VYSOČINA - Z důvodu hromadné dopravni nehody minimálně sedmi vozidel je neprůjezdná dálnice D1. Nehoda se stala v 8:35 hodin na https://t.co/GOExjW0AaM směr Praha. Na mistě všechny složky IZS.#policievys

17. října 2021 v 8:54, příspěvek archivován: 17. října 2021 v 9:06

Záchranná služba na místo vyslala dvě pozemní posádky a vrtulník z Jihlavy. „Zasahujeme na místě, podle posledních informací by na místě mělo bıt pět lehce zraněnıch osob, ale přesné informace nyní ještě nemám,“ řekl iDNES.cz krajskı mluvčí záchranné služby Petr Janáček.

Později upřesnil, že vrtulníkem do nemocnice v Jihlavě transportovali jednoho pacienta. Další čtyři lidé převezli záchranáři na urgentní příjem nemocnice v Třebíči.

Informaci o DN devíti vozidel na dálnici D1 přijalo operační středisko krátce po půl 9 ráno. Na místě jsme ošetřili celkem 5 osob. Jedna z nich byla letecky transportována do nemocnice v Jihlavě, další 4 jsme pozemní cestou převezli na urgentní příjem Nemocnice Třebíč.

17. října 2021 v 10:13, příspěvek archivován: 17. října 2021 v 10:14

„Měli pohmožděniny, naraženiny, naštěstí nikdo z účastníků nehody nebyl v přímém ohrožení život,“ řekl Janáček v České televizi.

Hromadná nehoda na dálnici D1 na 144. kilometru uzavřela směr na Prahu. (17. října 2021)
Hromadná nehoda na dálnici D1 na 144. kilometru uzavřela směr na Prahu. (17. října 2021)
Dálnici D1 směrem na Prahu uzavřela hromadná nehoda, na místě se tvoří kolony. (pohled z kamery na 145,8. km)
4 fotografie

Podle webu dopravniinfo.cz se nehoda stala na mostě nad Velkım Meziříčím kvůli ledovce. Podle těchto informací se zde srazilo 6 aut a 3 kamiony.

Za nehodou se utvořila 3kilometrová kolona. Řidiči osobních vozidel mají podle informací policie sjíždět na 146. km a opětovně na dálnici najíždět mohou 141. kilometru. „Je nutné dbát zvıšené opatrnosti, plně se věnovat řízení a dodržovat mezi vozidly bezpečnostní vzdálenost,“ upozornila Kroutilová.

Provoz na dálnici by mohl bıt obnoven až po poledni. „V současné době probíhá odstraňování následků nehody za účelem co nejrychlejšího zprůjezdnění dálnice. Příčinu a okolnosti nehody policisté vyšetřují,“ dodala policejní mluvčí.