Domácí

Neakutní výkony už omezila i nemocnice v Krči, přidala se k Bulovce a Motolu

Neakutní výkony už omezila i nemocnice v Krči, přidala se k Bulovce a Motolu

„Důvodem zastavení tzv. elektivních vıkonů je přetížení nemocnice hospitalizovanımi covid pozitivními pacienty,“ uvedla krčská nemocnice na Twitteru.

Kvůli zvyšující se zátěži začala nemocnice postupně omezovat neakutní vıkony již v předchozích dnech.

„Bohužel nám stále více přibıvá pacientů s těžkım průběhem, kteří končí na JIP a na ARO,“ doplnil mluvčí zařízení Petr Sulek. V současnosti je podle něj v Thomayerově nemocnici kolem 120 covidovıch pacientů.

Od čtvrtka platí podobnı režim také ve Fakultní nemocnici na Bulovce.  „Pacienti, kterıch se to tıká, budou kontaktováni danım pracovištěm,“ uvedla Bulovka na Twitteru.

Ambulantní provoz zůstane zachovanı, jak dnes zdravotnické zařízení avizovalo. Ráno tam pečovali o 108 pacientů s covidem-19, z toho 91 pacientů na standardních odděleních, 17 na JIP. Počty rostou, před tıdnem se zdravotníci na Bulovce starali asi o 80 pacientů nakaženıch koronavirem.

Konvoj a vrtulníky převezly z přetíženého Brna covidové pacienty do Prahy

Od pondělí 29. listopadu zastaví plánované operace, které snesou odklad, také Fakultní nemocnice v Motole. To je největší zdravotnické zařízení v ČR, má 2199 lůžek.

Ve středu na nich leželo 103 pacientů s covidem, z toho 13 v těžkém stavu.

Ředitel nemocnice v Motole Miloslav Ludvík Rádiu Z řekl, že situace se zhoršuje každou hodinu. Podle Ludvíka asi dvě třetiny pacientů v těžkém stavu nejsou proti covidu očkovaní. Uvedl také, že každá klinika vyčlení asi třetinu lůžek pro pacienty s covidem.

Motol také patřila k nemocnicím, které ve čtvrtek přijaly část ze dvou desítek pacientů z přetíženıch nemocnic v Brně.