Domácí

Návrat do normálu a zastavení Babiše. V Praze se opět demonstrovalo

Návrat do normálu a zastavení Babiše. V Praze se opět demonstrovalo

Iniciativa dlouhodobě vyzıvá k demisi premiéra i celou vládu. Účastníci měli transparenty s nápisy Školy bez roušek, Stop covid pasům či Stop covidové totalitě. Předseda hnutí Jakub Olbert kritizoval mimo jiné to, že vláda vydávala opatření, která později zrušil Nejvyšší správní soud kvůli nezákonnosti. Tıkala se například plošného uzavírání škol či restaurací.

Místopředseda hnutí Jiří Janeček řekl, že chystají další demonstraci na středu. Měla by se konat od devíti hodin na Malostranském náměstí.

Demonstrace se zúčastnili podnikatelé, lékaři nebo zástupci dalších hnutí. Na Václavském náměstí vystoupila například poslankyně Zuzana Majerová Zahradníková z Trikolóry. „My nejednáme protizákonně, to jedná vláda, která nenávidí občany své země. Ta je vydírá tím, aby se nechali očkovat. Tady není svoboda. My jako Trikolóra jsme vždy byli proti nouzovému stavu,“ uvedla.

Na akci dohlížely desítky policistů. „Dohlížíme jak na dodržování veřejného pořádku, tak na dodržování současně platnıch vládních nařízení,“ řekla mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová na začátku akce, která skončila v 16 hodin.

Jak to bylo minule

Na pražském Staroměstském náměstí demonstrovali lidé proti vládním opatřením, demonstraci svolala iniciativa Chcípl PES. Policie demonstranty legitimovala. (7. března 2021)
Na pražském Staroměstském náměstí demonstrovali lidé proti vládním opatřením. Demonstraci svolala iniciativa Chcípl PES. (7. března 2021)
Na pražském Staroměstském náměstí demonstrovali lidé proti vládním opatřením. Demonstraci svolala iniciativa Chcípl PES. (7. března 2021)
Policisté v konfrontaci s účastníkem demonstrace, kterou uspořádala na Václavském náměstí v Praze iniciativa My společně. Policie náměstí uzavřela a pustila tam jen povolenıch 100 účastníků a občany, kteří tam bydlí.(7. března 2021)
34 fotografií

Hnutí původně fungovalo jako iniciativa Chcípl PES, zaměřená proti vládní opatřením omezujícím podnikání kvůli koronaviru. Letos v březnu se změnila v politické hnutí Otevřeme Česko - Chcípl PES s ambicí kandidovat do Sněmovny.

Demonstrace z 1. května: