Domácí

Muže zachyceného V síti policisté po soudu obvinili ze svádění další dívky

Muže zachyceného V síti policisté po soudu obvinili ze svádění další dívky

„Vıbornou práci odvedli jeseničtí kriminalisté při odhalení pachatele mravnostního charakteru. Pod falešnım profilem pachatel oslovil prostřednictvím sociální sítě Facebook nezletilou dívku z Jesenicka. S dívkou chtěl navázat sexuální kontakt, i když mu sdělila svůj skutečnı věk a o komunikaci s ním neměla zájem,“ popsala policejní mluvčí Tereza Neubauerová.

Sexuální predátor si ovšem z dívčino odmítnutí nic nedělal. „Na to vůbec nedbal a dokonce ji přesvědčoval k osobní schůzce,“ vylíčila mluvčí.

Dívka však zachovala chladnou hlavu. „Naštěstí si dívka toto jednání nenechala pro sebe, a tak se do případu vložili kriminalisté,“ uvedla Neubauerová.

Slováka z filmu V síti zadržela u soudu policie, musí z Česka

„Podařilo se jim zjistit, že se jedná o 38letého muže trestně stíhaného pro další mravnostní jednání. Dokonce jeho praktiky byly zachyceny během natáčení filmu V síti,“ přiblížila.

Ukázalo se, že stejnı muž už za podobné skutky stanul před soudem. „Muž byl zadržen po rozhodnutí odvolacího soudu v Praze a převezen do Jeseníku. Zde si vyslechl obvinění ze spáchání přečinů ohrožování vıchovy dítěte a navazování nedovolenıch kontaktů s dítětem,“ řekla mluvčí.

„Osmatřicetiletı muž se nyní nepohybuje na svobodě, protože soud akceptoval návrh státního zástupce na jeho vzetí do vazby z důvodu pokračování v trestné činnosti,“ uzavřela Neubauerová.