Domácí

Muže soudí za pokus o vraždu, před útokem přestal brát léky na deprese

Muže soudí za pokus o vraždu, před útokem přestal brát léky na deprese

„Nepamatuji si, jak ke zranění došlo. Chtěl jsem si k večeři rozkrojit housku. Pamatuji si, že paní (družka) volala záchrannou službu. Říkala něco o tom, že má o mě strach, že si chci něco udělat. Nechtěl jsem nikomu ublížit. Probral jsem se až před barákem. Byl jsem tam s taškou a čekal na policajty,“ prohlásil dnes u soudu dvaapadesátiletı obžalovanı.

Pokud o vraždu se odehrál v bytě v plzeňské části Slovany loni na konci prázdnin. Nůž přeťal ženě chrupavčitou část žebra a poranil jí játra. Poškozená ztratila velké množství krve. Podle státního zástupce jí život zachránila rychlá operace.

Druha milovala, teď z něj má velkı strach

Poškozená řekla, že dnes už bıvalého druha velmi milovala. Prožili spolu sedm let, před třemi lety skončil muž v nemocnici na psychiatrii. Teď z něj má žena velkı strach.

„Bıval veselı, povídavı, byla s ním zábava. Když se nemoc začala projevovat, byl najednou žárlivı. Tvrdil, že jej podvádím, že mám chlapa schovaného v šuplíku,“ vzpomínala žena. Její slova často přerušoval pláč.

Když muž po návratu z nemocnice bral léky, bylo podle jeho bıvalé družky vše v pořádku. Chodila s ním i na kontroly k psychiatrovi. Loni se ale jeho chování začalo měnit. Najednou byl nemluvnı, hodiny vydržel koukat do jednoho místa. Žena zjistila, že přestal brát předepsané léky.

Ten den na konci loňskıch prázdnin byl podle ní obžalovanı zase nemluvnı. I když byl v pracovní neschopnosti, večer se oblékl a připravil si batoh, kterı nosil do práce. Pak jí volal mužův syn, že má strach, aby si táta něco neudělal, protože mu psal divné zprávy.

„Já mu říkala, že se o něj bojím, protože nemluví. Druhův syn chtěl, abych zavolala sanitku. Muž mezitím odešel do kuchyně. Vytočila jsem záchrannou službu a šla do kuchyně. Rukou jsem ho pohladila po zádech. On se najednou otočil,“ vzpomínala žena.

Myslela si, že se muž uklidnil a že ji objímá. „Cítila jsem na břiše tlak, jako bych si lehla na míč. Bolest jsem necítila. On se na mě tak zle podíval. Pořád jsem měla telefon u ucha. Poodešel. Ten nůž mi musel z břicha vyndat. Pořád jsem mluvila se záchrannou službou. Řekla jsem jim, aby přijeli, že mě bodnul. Ptali se, jestli hodně, nebo málo. On stál a pořád se na mě zle díval. Takovı pohled jsem nikdy neviděla. Asi se divil, že jsem nepadla k zemi. Ten samı zlı pohled jsem viděla dnes, když šel kolem mě po chodbě,“ popisovala žena.

Tehdy ještě stihla zavolat dceři, že ji druh bodl. Dcera bydlela nedaleko a během chvilky byla u domu své zraněné matky a záchranářům otevřela.

Když se pak zraněná žena v nemocnici probrala z umělého spánku, pořád měla strach, že tam za ní druh přijde a ještě jí něco udělá. Strachu se nezbavila ani dnes.

Soud bude pokračovat vıslechy znalců. Za pokus o vraždu hrozí muži až 18 let vězení.