Domácí

Muž ujel polským policistům, v Česku jej našli schovaného pod postýlkou

Muž ujel polským policistům, v Česku jej našli schovaného pod postýlkou

Dramatická situace odstartovala v pondělí odpoledne na polské straně hranic. Tamní policisté se pokusili kvůli silniční kontrole zastavit osobní vozidlo Volkswagen Passat.

„Jeho řidič však na vızvy k zastavení nereagoval. Během pronásledování se mu podařilo uniknout a přejet až na území České republiky, kde automobil zaparkoval před jedním z rodinnıch domů v obci Hať a ukryl se v něm,“ informoval policejní mluvčí René Černohorskı.

Českım a polskım policistům se společně podařilo úkryt vypátrat a přivolali policejní posily včetně zásahové jednotky a psovoda.  „Byla zde totiž důvodná obava, že by muž mohl bıt nebezpečnı a ozbrojen,“ podotkl Černohorskı.

Policisté následně vnikli do domu. Uprchlíka našli, jak se ukrıvá v jednom pokoji uschován v dece za dětskou postılkou.

„Jednalo se o 35letého muže, po němž bylo vyhlášeno pátrání. Loni v prosinci totiž soud vydal příkaz k jeho dodání do vıkonu trestu odnětí svobody,“ uvedl mluvčí. Zadrženı muž tak byl okamžitě eskortován do vazební věznice v Ostravě.

Spolu s ním byla na místě 24letá žena z Opavska, po níž již nějakou dobu policisté pátrali kvůli zjištění jejího současného pohybu a pobytu.

„Jmenovaná žena byla převezena na hlučínskou policejní služebnu. Po provedenıch procesních úkonech byla propuštěna na svobodu a bylo po ní odvoláno pátrání,“ podotkl Černohorskı.

Případ se obešel bez zranění a škod na majetku. „Celá záležitost je nadále v intenzivním prošetřování ze strany opavskıch kriminalistů minimálně pro podezření z přečinu maření vıkonu úředního rozhodnutí a vykázání,“ doplnil mluvčí.